Klacht: Park dat geld aftroggeld en kinderen in de kou laat staan

user-1196106 op 04 augustus 2015 over Slagharen in de categorie Attractiepark

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Slagharen is working on this complaint
🔄 In behandeling
Bedrijf Slagharen
Categorie Attractiepark
Status In behandeling
Datum 4 augustus 2015

Een gezin met vier kaarten voor attractiepark Slagharen ervoer teleurstellingen tijdens hun bezoek. Het park was vies en de toiletten waren in slechte staat, terwijl hun jongste zoon niet kon deelnemen aan veel attracties. Daarnaast waren er lange wachttijden en was het zwembad vol, waardoor ze slechts drie attracties konden bezoeken op een warme dag.

Mijn Klacht:

Wij hadden 4 kaarten en wij wilden ook in de aqua mexicana. Daarom gewacht op een warme dag. Kinderen enthousiast. Maar eenmaal daar asngekomen om 10 uur trof ons een zeer vies park met afvalresten v/d vorige dag. Ook de toiletten erg smerig. Onze jongste zoon van 5 jr mag in Hellendoorn Avonturenpark bijna overal in en bij Slagharen nergens. Voorb: wild waterbaan en schommelschip. Dus hij moest samen met mij maar weer eens wachten. Ook was er een attractie gesloten wegens weersomstandigheden en dit bij 31 graden! Bij de rest meer dan een half uur in de rij. Toen er maar voor gekozen om naar het zwembad te gaan maar ook daar mochten we niet in omdat het vol was zeiden ze. Nergens zijn we over ingelicht bij de kassa. Daar stonden we dan met 2 kids. Over de hele dag 3 attracties kunnen doen. Verder niks ook niet zwemmen dus. Wijzelf en kids zeer teleurgesteld in dit park!

Gewenste Oplossing:

Dat ik mijn geld terug krijg.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Slagharen over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Slagharen in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Slagharen een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Slagharen

Heeft op 04 augustus 2015 om 10:25 geantwoord

Geboden Oplossing:

Binnen twee weken krijgt mevrouw een inhoudelijke reactie van ons

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM