Klacht: Kado bezorging

Jaapencobydewinter op 07 juli 2015 over Algemeen Dagblad in de categorie Kranten - Landelijk

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 7 juli 2015

Een abonnee van het Algemeen Dagblad heeft een klacht ingediend omdat zijn moeder, aan wie hij een cadeau-abonnement op de krant heeft gegeven, sinds de ingangsdatum op 1 juli 2015 nog geen krant heeft ontvangen. De abonnee heeft geen e-mailadres van zijn moeder kunnen opgeven, aangezien zij geen internet heeft, en heeft enkel een kaart geschreven met haar adres.

Mijn Klacht:

Heb onlangs een brief ontvangen van AD dat ik als abonnee iemand vier weken de krant mocht schenken .
Heb hierbij mijn moeder dat kado gedaan met dien verstande dat het per 01-07-2015 zou ingaan ,maar tot op gelden heeft zij nog geen krant ontvangen .
Daar zij geen internet heeft kon ik ook geen mailadres van haar opgeven ,dus alleen de kaart geschreven met daarbij vermeld dat zij dat niet had.
Haar adres is.
Mevr. Koek
Berkenweg 8
2371VB
Roelofarendsveen .

Gewenste Oplossing:

Ik zou tevreden zijn als zij zo spoedig mogelijk toch die vier weken de krant zou krijgen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Algemeen Dagblad

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Algemeen Dagblad nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM