Klacht: Teveel betaald

HMeijerAlmere op 27 juni 2015 over CarTrawler in de categorie Autoverhuur

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf CarTrawler
Categorie Autoverhuur
Status Open
Datum 27 juni 2015

Een klant heeft een huurauto gereserveerd via CarTrawler en heeft een aanbetaling van € 172,25 gedaan. Bij de eindafrekening werd echter slechts € 151,53 in mindering gebracht, waardoor de klant teveel heeft betaald. Ondanks het indienen van vragen en documenten op 19 juni, heeft de klant tot nu toe geen reactie ontvangen van CarTrawler.

Mijn Klacht:

Bij reservering van een huurauto in Sevilla ( 3 juni 2015 ) is mijn CreditCard eind mei belast voor een bedrag voor aanbetaling van € 172,25
Bij de eindafrekening en betaling is niet een bedrag van € 172,25 als aanbetaling in mindering gebracht, maar slechts een bedrag van € 151,53
Ik heb daar op 19 juni vragen over gesteld aan Cartrawler en ook de bewuste stukken meegestuurd. Het is nu 8 dagen later en ik krijg geen antwoord.

Gewenste Oplossing:

Als mij duidelijk is uitgelegd waar het verschil van 20,72 is gebleven. Hij gaat mij niet a prior om teruggave van dit bedrag, maar wel om een duidelijke, eerlijke uitleg.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over CarTrawler

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over CarTrawler nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM