Klacht: Pakket zoek / geen reactie

Sissi 200 op 06 maart 2015 over DHL in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
DHL has resolved this complaint
Klacht opgelost op 6 maart 2015
Reactie van het bedrijf:

Beste mevrouw, Wat jammer dat uw pakket is geretourneerd. Ik zie dat de verzender een fout e-mail adres had opgegeven. Hierdoor heeft u geen ontvangstbevestiging gekregen. Het is daarom altijd raadzaam om zelf ook de track & trace op de...

Bedrijf DHL
Status Opgelost
Datum 6 maart 2015

Een klant heeft een pakket besteld via Marktplaats dat op 18 februari bij een DHL servicepunt is afgeleverd, maar heeft geen bericht ontvangen over de levering. Ondanks herhaaldelijk contact met zowel het servicepunt als de verkoper, bleef de klant in het ongewisse over de status van het pakket, dat uiteindelijk na zeven dagen weer zou worden opgehaald. De klant is teleurgesteld over het gebrek aan communicatie van DHL.

Mijn Klacht:

Ik heb via marktplaats iets gekocht, wat via de verkoper op 18/2 is afgeleverd bij
DHL servicepunt. Mijn tel is doorgegeven, maar er is geen contact met mij
opgenomen dat het pakketje bij mijn servicepunt was afgeleverd. Ik heb net contactgehad met dat servicepunt en hij gaf aan dat het pakketje bij hun op 19/2 al was
afgegeven.
(Geen bericht ontvangen)
Tussendoor nog contact gehad met de verkoopster en zij vertelde ook niks te hebben
gehoord.
Nu 26/2 is de verzendster benaderd per mail, dat het pakketje niet was opgehaald en weer terugkomt.
Het verbaasd mij ontzettend dat dit niet op voorhand is gemeld, want als ik hadgeweten dat het pakketje al binnen was had ik het al opgehaald.
Het is nu 6/3 en de enige reactie was dat na 7 dagen het pakket weer wordt opgehaald.

Het verzendhuizen waar het om gaat is: 3SDFU0004004081

Ik zie graag een passende oplossing tegemoet.

Gewenste Oplossing:

Als het pakket weer afgeleverd wordt bij het servicepunt in Oss en dat ik een terugkoppeling krijg dat het pakket daar is afgeleverd.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar DHL over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door DHL in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat DHL een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

DHL

Heeft op 06 maart 2015 om 16:31 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste mevrouw,

Wat jammer dat uw pakket is geretourneerd. Ik zie dat de verzender een fout e-mail adres had opgegeven. Hierdoor heeft u geen ontvangstbevestiging gekregen. Het is daarom altijd raadzaam om zelf ook de track & trace op de website in de gaten te houden. Dan kunt u alsnog zien wanneer het wordt afgeleverd. Uw zending is helaas na de afhaaltermijn automatisch retour gestuurd.

Normaal gesproken zou uw zending inmiddels retour zijn bij de afzender. Ik zie echter dat het pakket foutief herlabeld was en opnieuw naar het servicepunt was verstuurd. Volgens mijn gegevens is het daar op 28 februari opnieuw afgeleverd. Ik raad u aan om navraag te doen bij het servicepunt.

Met vriendelijke groet,
David

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM