Klacht: Verkeerde en onvolledige bestellingen keer op keer

Simply 04 op 10 maart 2014 over McDonalds in de categorie Fastfood ketens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf McDonalds
Categorie Fastfood ketens
Status Open
Datum 10 maart 2014

Herhaaldelijk zijn er problemen met de bestellingen bij de McDonald's in Diemen, waarbij items vaak ontbreken of verkeerd zijn. Klager ervaart dat alternatieven niet worden aangeboden wanneer producten op zijn, wat leidt tot frustratie, vooral bij het bestellen voor kinderen. Ondanks de kosten van de maaltijden is er geen verbetering in de kwaliteit van de service en de nauwkeurigheid van de bestellingen.

Mijn Klacht:

Iedere keer als we naar de mc drive gaan in diemen word er of wat vergeten van de bestellingen of je komt thuis met hele andere milkshakes. Ook de ijskoffie ging laatst helemaal mis. Mocca bij de caramel en vice versa. Of je mist je big mac..of je mist het danoontje van de happy meal. navraag blijkt deze op te zijn. Alternatief word niet aangeboden….je meot erom vragen anders heb je geen toetje voor je kleine. Er is echt nog geen bestelling goed gegaan…. Je moet alles checken. Zo goedkoop is het allemaal nou ook niet om er dan maar iedere keer te accepteren. Zitten we dan aan de eettafel…. Verstiert omdat we zo.n trek hadden in de appelpeer milkshake maar moeten het doen met aardbei en vanille. Ff terug rijden daar schiet je niets mee op…dan word alleen maar je eten koud van. Wat een domper…Alweer!!!!

Gewenste Oplossing:

Indien iets op is alternatief aanbieden! - het personeel moet met zijn/haar werk bezig zijn inplaats met collega's. Zorg dat de bestelling volledig en juist is!!!!- doe iets met deze klacht!

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over McDonalds

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over McDonalds nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM