Klacht: lang wachten, afgekoeld voedsel en onbekendheid met Ray Kroc

Henoch op 21 februari 2014 over McDonalds in de categorie Fastfood ketens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf McDonalds
Categorie Fastfood ketens
Status Open
Datum 21 februari 2014

Een klant van McDonald's ervaart een achteruitgang in de service, met lange wachttijden en afgekoeld voedsel. Tijdens een bezoek aan het filiaal in Rijswijk besloot de klant weg te lopen na vijf minuten wachten zonder vooruitgang in de rij. Daarnaast uit de klant zijn bezorgdheid over het gebrek aan kennis van medewerkers over de Kroc-filosofie, wat hij als een risico voor het bedrijf beschouwt.

Mijn Klacht:

De laatste jaren gaat de service bij mc Donald achteruit, er zijn lange rijen, je moet langer dan 5 minuten wachten op (een deel) van je bestelling. Er wordt pas begonnen met het berreiden van de bestelling als deze is gedaan, geen voorraad friet of burgers meer. (je hoort de piepjes ook steeds minder van overtijd)

Vandaag ben ik in filiaal Rijswijk weggelopen omdat ik na 5 minuten wachten nog niet eens was opgeschoten in de rij, ik heb maar 30 min pauze.

Het ergste is misschien nog wel dat de Kroc filosofie is losgelaten en dat is te merken. Ik heb een aantal medewerkers gevraagd of ze wisten wie Ray Kroc was, u raad het al, Ray wie? Nee meneer nooit van gehoord.

Tja als je als bedrijf je succes formule laat varen neem je een groot risico.

Ik ben altijd fan van MC Donalds geweest, heb er zelfs gewerkt (filiaal Zandvoort) Loving it.

Maar ik haat het als ik meer dan 10 minuten wachten voordat ik mijn volledige bestelling op tafel heb. Helemaal als je dan merkt dat het ene product gloeiend heet terwijl het andere product koud is.

Gaat met name om de filialen in Rijswijk en Haarlem Schalkwijk.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als ik weer zie dat het personeel van MC Donalds weer hun best gaan doen om binnen 3.5 minuut de klanten te bedienen ongeacht de drukte, dat mag nooit een excuus zijn.

Ik zal de komende tijd nog regelmatig het personeel vragen naar Ray Kroc en vragen waar de man voor stond.

Te veel klanten?

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over McDonalds

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over McDonalds nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM