Klacht: Klacht over een tablet

jamiecarlos op 13 februari 2014 over Uitbieden.nl in de categorie Online Veiling

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Uitbieden.nl has resolved this complaint
Klacht opgelost op 14 februari 2014
Reactie van het bedrijf:

Beste Uitbieder, Wij zijn van maandag t/m vrijdag telefonisch te bereiken tussen 10.00-13.00 en 14.00-17.00 Ook kunt u een e-mail sturen naar [email protected], wij beantwoorden alle e-mail binnen 2 werkdagen. Wel nu willen wij u graag helpen, echter kunnen wij...

Categorie Online Veiling
Status Opgelost
Datum 13 februari 2014

Een klant heeft een klacht ingediend over een defecte tablet die via Uitbieden.nl is aangeschaft. De tablet bleek tweedehands en vertoonde direct defecten, terwijl de nieuwprijs onterecht als 380 euro werd gepresenteerd voor een merkloos apparaat. De klant heeft geprobeerd contact op te nemen met het bedrijf, maar zonder succes, en verlangt nu een terugbetaling.

Mijn Klacht:

Mijn tablet is defect, en ik krijg nooit contact met uitbieden.nl , heb al meerdere malen de voicemail ingesproken.
Het apparaat is al tweedehands (te zien door de programma’s die aanwezig waren op de tablet) en hij vertoonde al gelijk defecten.

Ook word de nieuwprijs van het apparaat aangeboden als 380 euro.
Maar uiteindelijk blijkt het een merkloos apparaat te zijn dat in computer winkels niet eens voor meer dan 100 euro verkocht zou worden.

Ik heb ondertussen besloten om een Ipad aan te schaffen en het liefste wil ik mijn geld terug. Ik voel me opgelicht.

Graag hoop ik via deze weg contact te krijgen zodat we dit probleem kunnen oplossen.

Gewenste Oplossing:

Als ik mijn geld terug krijg, het apparaat heeft geen waarde van 380 euro zoals de site aangeeft. Ik ben benieuwt wie dit merkloze apparaat heeft getaxeerd op deze prijs.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Uitbieden.nl over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Uitbieden.nl in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Uitbieden.nl een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Uitbieden.nl

Heeft op 14 februari 2014 om 13:54 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Uitbieder,

Wij zijn van maandag t/m vrijdag telefonisch te bereiken tussen 10.00-13.00 en 14.00-17.00

Ook kunt u een e-mail sturen naar [email protected], wij beantwoorden alle e-mail binnen 2 werkdagen.

Wel nu willen wij u graag helpen, echter kunnen wij geen gegevens vinden onder uw naam/e-mail adres die weergeven is op klachtNL.
Zou u ons hierom uw juiste gegevens willen sturen naar [email protected], wij zullen dan spoedig contact met u opnemen.

Groet,

Uitbieden.nl

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM