Klacht: Natuursteen vloer

Linda2013 op 28 oktober 2013 over Openhaarden Specialist Tilburg in de categorie Verwarmingsbedrijven

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 28 oktober 2013

In mei 2010 heeft de klager een natuursteen vloer gekocht en laten leggen door Openhaarden Specialist Tilburg, met een garantie van vijf jaar. In 2013 kwam er een tegel los, waarna de klager ontdekte dat de vloer niet door de aangewezen legger was gelegd. Ondanks het feit dat de legger aangaf dat er verkeerde lijm was gebruikt, ontving de klager een factuur voor de reparatie van de vloer.

Mijn Klacht:

In mei 2010 heb ik een natuursteen vloer gekocht bij de Openhaarden Specialist Tilburg. De vloer is tevens ook gelegd.Op de vloer, inclusief het leggen, zit een volledige garantie van vijf jaar.
In de zomer van 2013 is er helaas een tegel los geraakt en omhoog gekomen. Dit hebben wij gemeld en hebben toen de contactgegevens gekregen van diegene die de vloer gelegd zou hebben. Toen de beste man de vloer kwam maken, zijn we tot de conclusie gekomen dat hij de vloer niet gelegd heeft. Echter wel besloten om de vloer te laten maken, hij was er immers toch. Deze man gaf aan dat er verkeerde lijm is gebruikt waardoor de vloer omhoog is gekomen. Dit hebben wij ook gemeld bij de Openhaarden Specialist.
Nu hebben wij een factuur ontvangen omtrent de omhooggekomen tegen. De Openhaarden Specialist is niet voornemens deze factuur te betalen, ondanks de volledige garantie die is afgegeven. Alle mailtjes hiervan zijn in mijn bezit.

Gewenste Oplossing:

De volledige factuur omtrent de omhooggekomen vloertegel zal voldoen worden door de Openhaarden Specialist op basis van de afgesproken garanties.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM