Klacht: Hotelbon handelt frauduleus?

GBVO op 06 augustus 2013 over Hotelbon in de categorie Reizen Algemeen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Hotelbon has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf Hotelbon
Categorie Reizen Algemeen
Status Open
Datum 6 augustus 2013

Een consument meldt dat zij nooit een hotelbon heeft besteld of gebruikt, maar desondanks blijft Hotelbon abonnementskosten eisen. Ondanks herhaalde verzoeken om opzegging en een verhuizing, ontvangt zij nog steeds ongewenste communicatie en facturen van het bedrijf.

Mijn Klacht:

Wij hebben de hotelbon nooit besteld, nooit gewenst en al helemaal nooit gebruikt. Desondanks blijft dit bedrijf, ondanks meerdere opzeggingen, hardnekkig toesturen en hardnekkig abonnementsgeld eisen voor een abonnement dat we nooit hebben afgesloten. Zelfs een verhuizing houdt ze niet tegen om je lastig te blijven vallen met hun ongewenste produkt.

Gewenste Oplossing:

- Excuses
- met terugwerkende kracht beeindigen van een abonnement wat wij nooit hebben afgesloten.
- met terugwerkende kracht het afgetroggelde geld terugbetalen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Hotelbon

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Hotelbon over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Hotelbon nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM