Klacht: geen toegang email meer na skype update microsoft

beghavennoordzee op 23 mei 2013 over Microsoft in de categorie Software

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
🔄 In behandeling
Bedrijf Microsoft
Categorie Software
Status In behandeling
Datum 23 mei 2013

Na een recente update van Microsoft, waarbij Messenger naar Skype is overgestapt, heeft de gebruiker geen toegang meer tot zijn e-mailaccount en werkt Skype niet. De gebruiker is al meer dan een maand bezig met het herstellen van deze problemen en ondervindt hierdoor financiële schade, waaronder het niet kunnen verlengen van zijn virusbeveiliging en het mislopen van een aanbieding. De gebruiker overweegt om over te stappen naar Apple als oplossing voor de problemen met Microsoft.

Mijn Klacht:

Geen toegang meer tot email account en Skype werkt ook niet , door update microsoft , van Messenger naar Skype !
ik ben al meer dan een maand bezig om het hersteld te krijgen !

ik loop schade op door deze update , kan niet eens mijn virus beveiliging meer verlengen , plus het aanbod van het tweede jaar gratis , gaat nu aan mijn neus voorbij !

Ik denk er over , dat ik microsoft de laan maar uitstuur , en overstap op appel !

Gewenste Oplossing:

Dat ze echt even hun best moeten gaan doen , om dit op korter termijn op te lossen , lijkt mij redelijk !

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Microsoft in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM