Klacht: Documenten via dhl for you 20-7-2012 opgestuurd naar het buitenland en nog steeds niet aangekomen

therealjade op 07 augustus 2012 over DHL in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
DHL has resolved this complaint
Klacht opgelost op 8 augustus 2012
Reactie van het bedrijf:

Geachte klant, Naar aanleiding van deze klacht hebben wij uw klacht doorgezet naar DHLFORYOU.NL. Zij zullen zo spoedig mogelijk contact met u opnemen. Mocht u inhoudelijk vragen hebben over uw zending dan kunt u contact met de customer service van...

Bedrijf DHL
Status Opgelost
Datum 7 augustus 2012

Een klant heeft documenten via DHL for you opgestuurd naar het buitenland, maar het pakket is nooit aangekomen. Ondanks eerdere bevestigingen dat het pakket thuis opgehaald kon worden, kreeg de klant uiteindelijk te horen dat dit niet mogelijk was en moest het pakket zelf worden afgegeven. De klant was gefrustreerd over de inconsistentie in de communicatie en overwoog om een terugbetaling aan te vragen.

Mijn Klacht:

Om te beginnen zouden ze het pakket bij mij thuis ophalen. 2 dagen en een telefoontje later nog niks.De dag daarna had ik een e-mail gestuurd en tot mijn grootste verbazing kreeg ik de volgende dag bericht terug dat voor zover ze het weten er geen buitenlandse pakketten thuis opgehaald worden. Maar er werd mij wel aan de telefoon verteld dat het kon! 2 keer zelfs!!! en op de DHL for you website is het WEL mogelijk om aan te vinken dat het thuis opgehaald kan worden. Na nog een keer gebeld te hebben met DHL for you kreeg ik ineens te horen dat buitenlandse pakketten nooit thuis opgehaald worden en dat ik het zelf moest afgeven. Na mezelf kapot te hebben geergerd had ik besloten om het maar te doen aangezien het pakket haast heeft. Ik wou eerst mijn geld terug vragen en wou dat ik het gedaan had want het pakket is nog steeds niet aangekomen en het zou 6 a 9 dagen duren staat op hun website!! Na veel telefoontjes en e-mails (die maar half beantwoord worden omdat ze alleen de eerste regel lezen)later krijg ik alleen te horen dat het pakket nu op het sorteercentrum in Duitsland zit en dat ze er niks aan kunnen doen hier in Nederland.Ik ga binnenkort emigreren en de documenten hadden allang daar moeten zijn !!! Ik had ze beter zelf mee kunnen nemen! In het pakket zit ALLES wat ik nodig heb om me in het buitenland in te schrijven! Als het niet op tijd binnen komt heb ik een groot probleem! Wat een waardeloze service !!! En ik mag ook elke keer 8 euro aan belkosten betalen door hun waardeloze service!!

Gewenste Oplossing:

Dat het pakket ZO SNEL MOGELIJK !!! geleverd word!
Ik heb DHL for you betaald voor hun service en DHL for you moet het oplossen!! Ik kan en heb geen tijd om met duitsland te gaan bellen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door DHL in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat DHL een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

DHL

Heeft op 08 augustus 2012 om 08:26 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte klant,

Naar aanleiding van deze klacht hebben wij uw klacht doorgezet naar DHLFORYOU.NL. Zij zullen zo spoedig mogelijk contact met u opnemen.

Mocht u inhoudelijk vragen hebben over uw zending dan kunt u contact met de customer service van DHLFORYOU.NL via 0900 222 21 21 of per mail naar [email protected].

Ik hoop u hiermee voldoende te hebben geïnformeerd.

Met vriendelijke groet,

DHL Express Webcare Team

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van DHL beoordeeld.

Reactie van de melder van de klacht

13 jaren geleden - NIKS OPGELOST!!!!! HELEMAAL NIET OPGELOST!!!!!!! NIKS VAN DHL GEHOORD !!!! NIKS!!!!!!!! SCHANDALIG!!!!!

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM