Klacht: Vlucht geannuleerd wegens overboeking

Nickyosinga op 06 augustus 2012 over Iberia in de categorie Vliegmaatschappij

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Iberia
Categorie Vliegmaatschappij
Status Open
Datum 6 augustus 2012

Op 4 augustus 2012 arriveerden een reiziger en zijn vrienden vroeg op de luchthaven om in te checken voor hun vlucht van Madrid naar Amsterdam. Ondanks hun tijdige aanwezigheid en het feit dat ze hun tickets maanden van tevoren hadden betaald, werd hen meegedeeld dat de vlucht overboekt was en dat er geen plaats voor twee van hen was, wat leidde tot onvrede over de afhandeling door het personeel.

Mijn Klacht:

Op 4 aug 2012 vloog ik samen met mijn vriend en een vriendin vanuit Madrid naar Amsterdam. Tenminste dit was de bedoeling. Omdat we al 4 uur voor vliegtijd aanwezig waren op het vliegveld hebben wij al heel vroeg ingecheckt. De slecht sprekende, maar vooral ongeïnteresseerde baliemedewerkster vertelde doodleuk dat de vlucht overboekt was en er voor 2 van ons geen plek was. We mochten wachten bij de vlucht tot de rest van de passagiers aan boord waren en dan kon er gekeken worden of er nog een vrije plek over was.

Kijk, dat er op een vlucht bijna altijd overboekingen zijn dat weet ik. Maar de manier waarop dit is gegaan vind ik echt geen stijl. Ten eerste waren onze tickets al in december vorig jaar betaald. Daarnaast waren wij als een van de eerste die wilden inchecken voor de vlucht. Bovenal de manier waarop wij zijn “geholpen” door de medewerkers van Iberia maakt me het meest kwaad. Ontzettend slechte communicatie en echt heel erg ongeïnteresseerd. We hebben de mazzel gehad dat er 2 passagiers niet zijn komen opdagen en we toch op het laatste moment mee gingen. Maar er zijn ook nog 2 andere mensen achtergebleven doe overigens pas in de rij van de boarding hoorden dat er geen plek was voor hun.

Gewenste Oplossing:

Vergoeding van ticket.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM