Klacht: Nog steeds geen geld terug na 30 dagen na gebruik van herroepingsrecht.

Robert000 op 23 juli 2012 over Nudeal.nl in de categorie Coupon Sites

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Nudeal.nl has resolved this complaint
βœ… Klacht opgelost op 15 oktober 2012
Reactie van het bedrijf:

Het geld is vrijwel na de e-mailwisseling overgemaakt op de rekening van meneer Choi.

Bedrijf Nudeal.nl
Categorie Coupon Sites
Status Opgelost
Datum 23 juli 2012

Na het uitoefenen van het herroepingsrecht heeft de klager meer dan 30 dagen gewacht op de terugboeking van het geld, wat niet in overeenstemming is met de algemene voorwaarden van Nudeal.nl. Ondanks meerdere telefoontjes en de belofte van een medewerker om contact op te nemen, heeft de klager geen verdere communicatie ontvangen. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Er is nog steeds geen geld teruggeboekt op mijn rekening nadat ik gebruik heb gemaakt van mijn herroepingsrecht. Ik wacht al meer dan 30 dagen. Dit is niet conform de algemene voorwaarden. Nudeal.nl laat mij steeds wachten na een drietal telefoontjes verspreid over vier weken. Zelfs heb ik niet een mail ontvangen die een medewerker wel beloofd heeft.

Gewenste Oplossing:

Volledige geldbedrag terugstorten binnen 48 uur na dit bericht

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Nudeal.nl in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Nudeal.nl een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Nudeal.nl

Heeft op 15 oktober 2012 om 17:47 geantwoord

Geboden Oplossing:

Het geld is vrijwel na de e-mailwisseling overgemaakt op de rekening van meneer Choi.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM