Klacht: Pyjama uit bonuskrantje

Klachtten op 11 februari 2012 over Albert Heijn in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Supermarkten
Status Open
Datum 11 februari 2012

Een klant heeft een klacht ingediend over de beschikbaarheid van een pyjama uit het bonuskrantje van Albert Heijn. Na meerdere bezoeken aan de winkel bleek de gewenste pyjama niet op voorraad en werden er verkeerde artikelen besteld. De klant is teleurgesteld over de gang van zaken en het gebrek aan communicatie.

Mijn Klacht:

We hebben afgelopen maandag ons bonuskrantje binnengekregen,zijn toen gelijk naar de alberthein gegaan.
Ze hadden de pyjama niet in dit filiaal binnengekregen, gingen ze bestellen uit een ander filiaal.
Donderdag teruggegaan om te kijken of het al binnen was,was de verkeerde gegeven,toen gingen ze de goeie bestellen, vrijdag weer naar alberthein gegaan,
Was is een ander filiaal uitverkocht daarom hadden ze de andere pyjama gestuurd.
Terwijl wij gelijk maandag toen het bonuskrantje binnen was gelijk naar de alberthein zijn gegaan.

Gewenste Oplossing:

Dat jullie als nog regelen om die pyjama naar mij te sturen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer