Klacht: Verkeerde zending ontvangen en zending blijft onvindbaar

klagerbaedd196 op 17 juli 2026 over DHL in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
DHL has resolved this complaint
Klacht opgelost op 17 juli 2026
Reactie van het bedrijf:

Goedemiddag, Hartelijk dank voor jouw klacht. Wat onwijs vervelend te vernemen dat jouw pakket verwisseld blijkt te zijn met een andere zending en dat er dus iets volledig anders is aangekomen bij de ontvanger. Uiteraard is dat absoluut niet de...

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf DHL
Status Opgelost
Datum 17 juli 2026

Een klant heeft op 24 juni 2026 een doosje verzonden, maar door een fout met de adressticker heeft de ontvanger een andere zending ontvangen. De klant meldt dat de retourzending onvindbaar is en sinds 8 juli niet verder is verzonden, ondanks meerdere pogingen om contact op te nemen met de klantenservice van DHL.

Mijn Klacht:

Op 24 juni 2026 heb ik een doosje verzonden, maar de adressticker is per ongeluk op een andere zending geplakt in Cityhub Farmsum. Mijn ontvanger heeft daardoor een andere zending ontvangen. Mijn doosje schijnt retour te komen, maar blijft tot nu toe in mijn regio. Ik ben op 13 juli naar Cityhub Farmsum gegaan, maar daar was het niet. DHL heeft de zending sinds 8 juli niet verder verzonden. Mijn zendingnummers zijn JVGLOTC0096535057 en JVGLOTCR009653550057. Ondanks meerdere pogingen om contact op te nemen met de klantenservice, kom ik niet verder.

Gewenste Oplossing:

Ik verzoek om mijn zending weer terug te afleveren bij mij of deze af te leveren op de fysiek parcelshop, de Readshop in Loppersum, zodat ik het daar kan afhalen.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 uur geleden - Ik heb een email gestuurd naar DHL over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 uur geleden - Deze klacht is zojuist door DHL in behandeling genomen

DHL

Heeft op 17 juli 2026 om 17:20 geantwoord

Geboden Oplossing:

Oplossing is alleen zichtbaar voor melder van de klacht

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 uur geleden - We hebben bericht ontvangen dat DHL een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

klagerbaedd196

Heeft op 17 juli 2026 om 18:55 geantwoord

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Het betreft hier een zending dat was verkocht via Marktplaats. Ik heb de klant volledig gecompenseerd. DHL liegt gewoon dat er met de ontvanger een afspraak geld. Ik heb nog steeds contact met deze.
Ik weet dat hij via Klacht.nl een klacht heeft ingediend over het terug halen van de zending die bij hem ligt,wat DHL tot nu toe ook verrekt te doen. Mijn zending is retour gezonden blijkt uit de tracking,en ligt nog steeds in het sorteercentrum sinds 8 juli ,en komt niet verder meer naar mij toe. Ik kan DHL verzekeren dat er vanaf mij niets meer verzonden wordt met hun zolang dit niet wordt opgelost.
DHL moet zich eens een keer gaan houden aan de AVC voorwaarden.

Alle klachten die gemeld zijn door klagerbaedd196
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM