Klacht: Klacht over hygiene en ongedierte in parkeergarage

klager90991a25 op 12 juli 2026 over Albert Heijn in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Supermarkten
Status Open
Datum 12 juli 2026

Een klant heeft een klacht ingediend over de Albert Heijn in Venray, waarbij hij aangeeft dat de ruimte voor het lossen en sorteren van goederen niet goed schoon is. Dit heeft geleid tot ongedierte, waaronder ratten in zijn auto, wat hem heeft gedwongen om kosten te maken voor professionele reiniging. Ondanks een gesprek met de manager, waarin werd gesteld dat er niets aan de hand was, blijft de klant ontevreden over de hygiëne in de winkel.

Mijn Klacht:

Ik wil een klacht indienen over de Albert Heijn winkel in Venray. De ruimte waar goederen worden gelost en gesorteerd is niet goed gereinigd. Hierdoor hebben er ratten in mijn auto gezeten, wat zeer verontrustend is. Ik heb kosten moeten maken om mijn auto professioneel te laten reinigen. Na een gesprek met de manager kreeg ik te horen dat er niks aan de hand was en dat het personeel zelf had opgeruimd. Dit is onacceptabel voor een filiaal van deze omvang.

Gewenste Oplossing:

Ik verzoek om vergoeding van de kosten voor de reiniging van mijn auto en dat de ruimte dagelijks na het werk wordt opgeruimd.

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 uur geleden - Er is een nieuwe brief gegenereerd voor de klacht over Albert Heijn
Download hier uw brief

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 uur geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Albert Heijn

Alle klachten die gemeld zijn door klager90991a25
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer