Klacht: Etnisch profileren

Oli12 op 09 oktober 2023 over Albert Heijn in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Supermarkten
Status Open
Datum 9 oktober 2023

Een klant van Albert Heijn in Haarlem ervaart regelmatig controles tijdens het boodschappen doen, ondanks dat hij autochtoon is. Hij voelt zich gediscrimineerd vanwege zijn uiterlijk en het dragen van een petje, wat leidt tot een denigrerend gevoel. Hierdoor heeft hij zijn manier van winkelen aangepast en plaatst hij zijn boodschappen direct neer in plaats van ze in een tas te stoppen.

Mijn Klacht:

Ik doe al jaren mijn boodschappen bij de AH in de Grote Houtstraat te Haarlem. Het is daarbij meer regel dan uitzondering dat ik gecontroleerd wordt. Ik ben absoluut autochtoon echter ik heb licht donkere trekken en draag altijd een petje. Er is mijns inziens geen enkele andere indicatie om mij te controleren. Het is zeer denigrerend en genant. Ik stop tegenwoordig mijn boodschappen zelfs niet meer in de tas maar zet alles gewoon neer omdat ik weet dat er een controle gaat volgen.

Gewenste Oplossing:

Normale manier boodschappen doen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Albert Heijn

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Albert Heijn nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Oli12
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer