Klacht: Slechte management, houd niet van zijn collega’s, continu schreeuwen tegen collega’s, niet gemakkelijk werken door werksfeer.

JayJay2002 op 03 april 2022 over McDonalds in de categorie Fastfood ketens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf McDonalds
Categorie Fastfood ketens
Status Open
Datum 3 april 2022

Jay meldt dat zijn vriendin, die drie maanden bij McDonald's aan de Grote Houtstraat in Haarlem werkt, te maken heeft met een slechte werksfeer. Collega's met hogere functies schreeuwen naar haar en er is sprake van roddelen en kleineren door managers. Ondanks haar wens om meer te leren, wordt ze genegeerd, wat leidt tot frustratie over het management in het filiaal.

Mijn Klacht:

Goeie middag mijn naam is Jay.

Mijn vriendin werkt nu 3 maanden bij McDonalds Grote Houtstraat Haarlem . Waarbij ze word geschreeuw door collega’s die een hogere rol op zich zelf nemen omdat ze iets hebben met een manager. Er zijn managers die rodelen over collega’s en kleineren. Managers die niet hun werk doen en luieren. Mijn vriendin heeft ook aangegeven dat ze meer wilt leren in het filiaal en daar word ook niet naar gekeken en word genegeerd. Bij dit filiaal hebben ze een slechte manier van managen. Ik heb zo een gevoel dat mijn vriendin niet de enige is met deze klacht en hoop dat het echt beter hier binnen gaat worden. Ik ga het aanzien wat er nog meer gebeurd en hoop niet dat er iets gebeurd wat het uit de hand gaat laten lopen. Ik weet echter niet hoe ik mijn klacht meld bij McDonalds.

Mvg ,
Jay

Gewenste Oplossing:

Ik zou graag willen dat mcdonalds zelf naar dit filiaal toe gaat en er iemand plaatst die de managers een beter training kan geven of als ze geen managers moeten zijn dan ontslaan. want dit werk is niet perse voor iedereen.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over McDonalds

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over McDonalds nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door JayJay2002
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM