Klacht: Retour geweigerd

Celine rosa op 16 februari 2022 over Voetbalshop.nl in de categorie Internetshops - Sport

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 16 februari 2022

Een klant van Voetbalshop.nl heeft een broek besteld die te groot bleek te zijn en deze direct retour gestuurd. Het bedrijf beweert echter dat de broek gedragen is en heeft de retour geweigerd, wat de klant als onterecht en klantonvriendelijk ervaart. De klant is teleurgesteld in de afhandeling en besluit in de toekomst niet meer bij het bedrijf te bestellen.

Mijn Klacht:

Wat een slecht bedrijf!! Ik heb een broek besteld. Deze heb ik gepast en bleek te groot. Ik heb hem gelijk terug gestuurd. Nu beweren ze dat ik de broek gedragen heb en hebben ze de broek weer terug gestuurd. Dit slaat nergens op. Ik heb de broek nog geen 10 seconde aan gehad.

Er is zeer klantonvriendelijk op mij gereageerd door ene Ashley. Ik ben erg teleurstellend in dit bedrijf en ga hier dan ook nooit meer iets bestellen.

Gewenste Oplossing:

Ik wil mijn volledige aankoop bedrag terug.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Voetbalshop.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Voetbalshop.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Celine rosa
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM