Klacht: gekochte dvd brander wordt niet bezorgd

IdVries op 31 januari 2013 over 4Launch in de categorie Internetshops - Computers en accessoires

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
4Launch has resolved this complaint
Klacht opgelost op 1 februari 2013
Reactie van het bedrijf:

Vandaag wordt een nieuwe DVD brander opgestuurd

Bedrijf 4Launch
Status Opgelost
Datum 31 januari 2013

Een klant heeft op 12 januari 2013 een Plextor dvd-brander besteld via vergelijk.nl bij 4Launch, maar de levering via Mijnpakket.nl heeft nooit plaatsgevonden. Na herhaaldelijk contact met zowel 4Launch als Mijnpakket.nl blijft de status van de bestelling onduidelijk en is het probleem na twee weken nog steeds niet opgelost, ondanks dat er al betaald is.

Mijn Klacht:

We hebben een plextor dvd brander gekocht via vergelijk.nl
Deze site had een mooie dvd brander van 4launch.
4Launch liet het nooit bezorgen door Mijnpakket.nl
datum van bestellen 12-1-2013.
Na herhaaldelijk bellen, wordt er gezegd dat er een onderzoek loopt. mijnpakket.nl weet niet of de plextor dvd brander afgeleverd is, en 4 launch weet niet of het bij hun de deur is uitgegaan.
Inmiddels zijn we twee weken verder. en is het probleem nog niet opgelost, terwijl er wel betaald is.

Gewenste Oplossing:

Stuur maar een nieuwe en kijk zelf maar waar de zoekgeraakte ooit vandaan komt, klant is koning zeggen ze.
Of stort ons geld terug €37,69 dan kopen we hem via een andere site.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar 4Launch over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door 4Launch in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat 4Launch een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

4Launch

Heeft op 01 februari 2013 om 09:32 geantwoord

Geboden Oplossing:

Vandaag wordt een nieuwe DVD brander opgestuurd

Bericht van 4Launch

13 jaren geleden - Geachte klant, Voor zover ik kan nagaan heeft u op 12-01-2013 een bestelling bij Vergelijk.nl geplaatst voor een Plextor DVD-/+RW PX-891SA 24x. Deze bestelling is als zodanig op 13-01-2013 bij ons verwerkt. Waarna wij deze een dag later konden verzenden aangezien het product onderweg was vanuit onze leverancier. Klaarblijkelijk is tijdens het verzendproces iets misgegaan waardoor u het pakket nooit ontvangen heeft. Zodoende heeft u telefonisch contact met ons opgenomen en naar aanleiding hiervan dienen wij een onderzoek uit te zetten bij PostNL om de status van de zending na te gaan aangezien wij niet zomaar een pakket nogmaals kunnen aanbieden daar PostNL mogelijk alsnog het pakket bij u gaat aanbieden. Inmiddels is bekend dat wij de zending vooralsnog als verloren moeten beschouwen en wij het pakket nogmaals kunnen aanbieden. Hopende op uw begrip hiervoor. U krijgt in de loop van de avond een verzendbevestiging met een nieuwe Track & Trace code. Customer Support 4launch BV

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van 4Launch beoordeeld.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM