Klacht: 3 September almere alles ging mis

wimheun1975 op 08 september 2017 over McDonalds in de categorie Fastfood ketens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf McDonalds
Categorie Fastfood ketens
Status Open
Datum 8 september 2017

Op 3 september bezocht een klant de McDonald's in Almere Drive, waar verschillende problemen zich voordeden. Het eten kwam 21 minuten later dan besteld, het sundae-ijs en de mc flurry waren gesmolten, de Big Mac zat in een verkeerde doos, en de hamburger bevatte ongewenste augurken en kaas. Daarnaast ontbrak de saus bij de chicken nuggets, wat leidde tot een teleurstellende ervaring, vooral voor de kinderen. Ondanks het indienen van twee klachtenformulieren via de website, ontving de klant geen reactie van het bedrijf.

Mijn Klacht:

Op 3 september naar de Mc Donald’s geweest in Almere drive.

Eten besteld 19.28 eten gekregen 19.49 het duurde erg lang en toen we het eten eindelijk kregen was het sundae ijs gesmolten net als de mc flurry.

De big Mac zat in een verkeerde doos. De hamburger zonder augurk kregen we met augurk en als bonus met kaas.

De chicken nuggets waren zonder saus.

Kortom en nare ervaring voor de kinderen en niet de afsluiting die we voor ogen hadden.

Heb tot twee keer toe een klachten formulier ingediend via de site van mc donald’s maar geen enkele reactie mogen ontvangen en dat vindt ik ook erg kwalijk, vandaar dat ik het hier maar nog een keer die.

Gewenste Oplossing:

In ieder geval een reactie van mc donald's verder moeten ze maar kijken

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over McDonalds

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over McDonalds nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM