Klacht: 2x stopzetten tijdens vakantie

[email protected] op 01 april 2016 over Algemeen Dagblad in de categorie Kranten - Landelijk

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 1 april 2016

Een abonnee van het Algemeen Dagblad heeft tijdens twee vakantieperiodes de krant stopgezet, maar heeft desondanks het volledige abonnementsgeld voor de afgelopen drie maanden betaald. De abonnee verzoekt om restitutie voor de niet ontvangen kranten.

Mijn Klacht:

Wij hebben de krant 2x stop gezet wegens vakantie nl. van 24/12 tm 7/1 en 23/2 tm 16/3. Maar wij hebben de afgelopen 3 maanden het volledige abonnement betaald. Gaarne restitutie van de niet genoten kranten.

Gewenste Oplossing:

Als de nietgenoten kranten worden vergoed

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Algemeen Dagblad

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Algemeen Dagblad nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM