Mijn Klacht:
5 dagen geleden zou er via de DPD een bezorger langskomen bij ons huis om een pakket op te komen halen en een nieuw pakket af te leveren. Hierbij was de bedoeling dat hij op donderdag 22 augustus in de middag zou aanbellen. Dit is echter nooit gebeurd. Rond 15:40 die dag verscheen de melding dat wij niet thuis waren voor ontvangst, terwijl wij de hele dag het huis niet uitgeweest zijn, waar we ongeveer een paar minuten later de status zagen veranderen naar: adresgegevens ontvanger onjuist. Na gebeld te hebben met de DPD klantenservice kregen wij te horen dat dit een foutieve melding was aangezien het adres in kwestie gewoon geldig was. Er zou een tweede bezorgpoging plaatsvinden op vrijdag.
Vrijdag zou wederom na 11:00 de pakketbezorger langs kunnen komen om het oorspronkelijke pakket op te halen en de nieuwe te bezorgen. Dit keer duurde het iets langer maar om 16:30 kregen wij wederom, dit keer direct, de melding te zien dat de bezorgpoging mislukt was. Wederom met de DPD gebeld om te vragen wat hier mis was gegaan, daarbij kregen we te horen dat het weer niet mogelijk zou zijn dat het adres incorrect was en de conclusie van de helpdesk medewerker was dat de bezorger niet langs was geweest. De oplossing hiervoor zou zijn dat het met een andere bezorger op maandag nog een keer geprobeerd zou worden en dat dit zou gelden als eerste bezorgpoging. Om te voorkomen dat het pakket bij een parcelshop zou eindigen.
Maandag is aangebroken en op de DPD tracking site staat toch dat de order voorbereid wordt om afgeleverd te worden bij een DPD parcel shop. Vanzelfsprekend is er direct contact geweest met de helpdesk waar een medewerker aan de telefoon kwam die niks anders kon zeggen dan dat hij alleen maar verkeerde bezorgpogingen zag en geen beeld had op een nieuwe order, dus dat we maar gewoon naar het pakket punt moesten gaan. Een oplossing voor het pakket wat opgehaald zou worden door een koerier had hij niet. Een uur later is er weer contact geweest met een medewerker van de helpdesk. Deze persoon, een stuk behulpzamer dan de eerste, melden meteen dat het inderdaad leek op een bezorger die niet langs is geweest aangezien alle adressen in hun systemen niet klopten. Dit was ook de eerste helpdesk medewerker die zijn excuses aanbood dat de problemen die veroorzaakt waren en dat hij direct een mail ging sturen naar het distributiecentrum in Berkel en Rodenrijs zodat het pakket op dinsdag (vandaag) alsnog bij ons thuis afgeleverd zou worden.
Deze ochtend hebben we meteen gekeken naar de status van ons pakket op de DPD site. Tot onze verbazing stond hier dat we het pakket vandaag al konden ophalen bij de parcelshop.
Om te controleren of dit correct was hebben we opnieuw contact gelegd met de DPD klantenservice. Hier werden we begroet door een medewerker die naar onze mening het handboek klantcontact nog niet helemaal doorgelezen had. Het klopte dat het pakket bij de parcelshop lag, maar hij kon niks terugzien over het contact dat tussen ons en DPD geweest is. Ook wist hij ons te melden dat we eigenlijk maar pech hadden en het pakket moesten ophalen want er kan nu niks meer aan veranderd worden. Na een aantal vragen te stellen over waarom dit voorgevallen is, omdat we zelf ook aardig moedeloos werden van de situatie werden we constant onderbroken en maar verteld dat er niks gedaan kon worden en dat we het maar met de verzendende partij moesten uitzoeken. Nadat de persoon in kwestie niemand anders aan de telefoon wou geven die ons meer kon vertellen werd er opgehangen en zitten we nu met een pakket van 12kg dat wij maar wandelend mogen ophalen en met een pakket voor de verzender die niet opgehaald wordt.
Gewenste Oplossing:
Dat er netjes een bezorger van de DPD langskomt om het oorspronkelijke pakket op te halen en het originele pakket mee komt nemen op de afgesproken tijd en plaats.


