Klacht: Ziggo klanten onderling gratis bellen (niet dus)

Gerritgoudbeek op 02 mei 2012 over Ziggo in de categorie Alles-in-1

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Ziggo
Categorie Alles-in-1
Status Open
Datum 2 mei 2012

Een klant van Ziggo heeft een klacht ingediend over het bellen naar zijn dochter, die ook een Alles-in-1 Plus pakket heeft aangeschaft. Ondanks de verwachting dat bellen tussen klanten gratis zou zijn, werden er kosten in rekening gebracht. De klant heeft geprobeerd contact op te nemen met de klantenservice, maar ondervond lange wachttijden zonder dat zijn vraag adequaat beantwoord werd.

Mijn Klacht:

Beste,
Onlangs heb ik ziggo alles in 1 plus aangeschaft (telefonie, Internet en digitale tv met hd ontvanger).

Nou kon ik de afgelopen maanden eerst niet mijn telefoon uitgebreid bekijken maar sinds de laatste rekening wel en
wat schept mijn verbazing, telefoneren naar mijn dochter werd in rekening gebracht.

Mijn dochter die zag hoe ik eerst vol lof over het pakket was had toen 2 weken later ook het complete pakket (alles
in 1 plus) aangeschaft.

Dus ik zag dat de maanden febr en mrt het bellen naar haar in rekening was gebracht. Ik heb toen gebeld naar 1200
waar ik vervolgen meer dan een half uur in de wacht zat ik heb toen de verbinding verbroken want hij bleef maar
overgaan en niemand pakte hem op. Eindelijk na weer 10 minuten kon ik mijn verhaal kwijt aan een van uw medewerkers
die ik persoonlijk MOEST overtuigen dat mijn dochter ook ziggo had en toen zei hij dat het kwam dat zij nog niet
goed evergezet was ik zei toen beste man zei had nog nooit een vaste lijn en zei had het pakket na mij gekregen. Na
een lang verhaal met hem werd mij gezegd dat het geld verrekend word met de volgende rekening die ik nog moet
krijgen.

Mijn klacht is dan ook dat ik helemaal niet onder de indruk was hoe ik geholpen ben door een van uw medewerkers
maar mijn grootste bezwaar is dan ook wie garandeert mij dat ik gratis bel met andere ziggo gebruikers. U adverteer
wel zo mooi op uw website maar ik ken die miljoen klanten niet van u en ik ga ook niet elke keer vragen aan mensen
na het gesprek of er voor bent u ziggo gebruiker.

Persoonlijk vind ik dit een hele kwalijke zaak en ben in afwachting van uw antwoord en is die niet bevredigend dan
overweeg ik dit aan een kassa of radar voor te leggen want als dit mij overkomt bij wie dan nog meer van die andere
miljoen klanten.

In afwachting van dit schrijven
G.Goudbeek

Gewenste Oplossing:

Wie garandeert mij dat als ik iemand opbel die ook ziggo gebruiker is het gesprek gratis is?
En de klachtenlijn mag wat sneller en vriendelijker dan heb ik het helemaal nog niet over de slechte lijn van hun naar mij.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie