Klacht: Zeer ontevreden over Liebherr

Christine Hagedoren op 25 juli 2024 over Liebherr in de categorie Internetshops - Huishoudelijke artikelen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Liebherr
Status Open
Datum 25 juli 2024

Een klant van Liebherr uit zijn onvrede over een koelvriescombinatie die een storend hoge geluidsproductie vertoont, inclusief een harde fluittoon. Ondanks dat de klant tijdig problemen heeft gemeld, is de garantieperiode van twee jaar inmiddels verstreken en is er onduidelijkheid over de kosten voor een monteur. De klant heeft ook geluidsmetingen verricht die aantonen dat het apparaat boven de toegestane decibelwaarden presteert, wat leidt tot gezondheidsklachten.

Mijn Klacht:

Koelvriescombinatie maakt enorm veel lawaai, harde fluittoon. Ik had op tijd aangeven maar formulier zelf wat later ingeleverd. Er zat maar 2 jaar garantie op en ik had al enorm last van de koelvriescombinatie binnen de 2 jaar en had aangegeven bij bol.com.
Er moet monteur komen maar wie vergoed de kosten? En anders nieuwe kopen. Ik ben enorm ontevreden over Liebherr.

Ik heb geluidsmetingen gedaan en aantal decibel ligt ook veel hoger dan zou moeten zijn,

Ik heb last van mijn oor

Gewenste Oplossing:

Als ze gewoon gratis een monteur laten komen die alle kosten vergoed.
Dat ze met je meeleven en er alles aan doen om geluidsprobleem op te lossen.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Er is een nieuwe brief gegenereerd voor de klacht over Liebherr
Download hier uw brief

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Liebherr

Reactie van de melder van de klacht Christine Hagedoren

1 jaar geleden - Ik heb er geen woorden voor. Ik heb het met bol.com dan op te lossen. Ik vind dat Liebherr goede kwaliteit heeft te leveren. Harde Fluittoon waar je heel erg last van hebt, vind ik niet kunnen en ik had de klacht bij bol.com binnen 2 jaar aangegeven. Een koelvriescombinatie hoort langer dan 2 jaar mee te gaan.

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Liebherr nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Christine Hagedoren
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten