Mijn Klacht:
Van 12 september tot 1 oktober ben ik op vakantie geweest naar Amerika. Uiteraard snap ik dat dit niet binnen de EU valt en al het verbruik buiten de bundel is. Daarom heb ik mijn iPhone 6 mobiele data en dataroaming uitgeschakeld, zoals op de pagina’s van Apple (https:support.apple.comnl-nlHT201643) en Youfone zelf (https:www.youfone.nlsim-onlyvakantie) uitgelegd staat.
Twee weken nadat we terug waren gekomen, zag ik tot mijn verbazing dat er een factuur van ruim 60 euro klaarstond, waarvan 41,01 euro aan datakosten in Amerika. Het gaat hierbij om ruim 50 keer een verbruik van 0,10 MB. Dit is wat Youfone zelf als minimum rekent. Duidelijk dus dat ik zelf geen gebruik heb gemaakt van data.
Hierop heb ik contact opgenomen met Youfone via Facebook Messenger. De reactie daarop was echter dat ze de data nauwkeurig van KPN doorkrijgen. Helaas konden ze daar niet helpen met het vergoeden van de kosten en zou ik een mail moeten sturen. Uiteraard heb ik dat gedaan. Als antwoord op het probleem schuift Youfone het dataverbruik echter af op ‘bugs in software’ en het feit dat synchronisatie door blijft gaan. Opnieuw geen oplossing dus. Laatste poging: telefonisch contact. Direct met een moeilijke zucht werd ik te woord gestaan en werd mij verteld dat ze via de mail al hadden uitgelegd dat ze me niet konden helpen én dat ik vóór ik op vakantie ging echt contact met de klantenservice op had moeten nemen om data compleet uit te schakelen. Dit zou ook op de website vermeld staan. Na dat gesprek ben ik dat toch maar even gaan checken en wat blijkt, dat staat er dus niet vermeld. Opnieuw neem ik telefonisch contact op en krijg ik dezelfde dame aan de telefoon. Als ik uitleg dat het niet op de site staat vermeld en is ze eigenlijk zelf ook vrij verbaasd, want ‘het had er altijd gestaan, maar ze passen zo veel aan de laatste tijd’. Ze blijft volhouden dat ik mijn geld niet terugkrijg, omdat het mijn eigen verantwoordelijkheid was dat ik van te voren contact op had moeten nemen. Ze deelde ook nog even mede dat Amerika niet in de EU lag dus er extra kosten worden gerekend. Joh. Daarom zet ik dataroaming en mobiele data uit, zoals op de website van Apple én Youfone vermeld staat.
Gewenste Oplossing:
Vergoeding van de 41,01 euro aan onterecht gerekende datakosten.

