Klacht: Meerdere malen slecht en wegvallende verbinding gemeld maar interesseert Michiel niet

ikbend op 20 december 2021 over Youfone in de categorie Alles-in-1, Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Youfone heeft deze klacht opgelost
Klacht opgelost op 27 december 2021
Reactie van het bedrijf:

Beste Dominick, Bedankt voor je bericht. Helaas hebben we geen reactie mogen ontvangen, benader even onze klantenservice via 088-2229222, we helpen je dan graag verder met je vraag. Groet, Sven

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Youfone
Categorie Alles-in-1
Status Opgelost
Datum 20 december 2021

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Al bijna 8 maanden heb ik problemen met bereik en wegvallende gesprekken. Ik heb diverse klachten ingediend, onderzoeken laten starten en online reviews achter gelaten maar het interesseert youfone helemaal niets. De laatste ontwikkeling is dat spuitelf Michiel van Youfone zich ermee gaat bemoeien maar deze malloot kan niet verder denken/kijken dan het systeem die hij voor zich heeft. De uitslag van het netwerk onderzoek heeft hij voor zich en kan ik hem toemailen maar geeft aan dat ik geen contact heb opgenomen met youfone dus dat er geen probleem is.

Als dit de klachtenmanager van youfone is snap dat mensen zo weg gaan, stuur dat jochie terug naar de kinderboerderij joh want hij zit hier duidelijk niet op zijn plek!

Gewenste Oplossing:

Compensatie en oplossing

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Youfone over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Youfone in behandeling genomen

Bericht van Youfone

4 jaren geleden - Beste Dominick, Bedankt voor je klacht. Mag ik je klantnummer en je geboortedatum? Groet, Sven

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Youfone een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Youfone

Heeft op 27 december 2021 om 09:36 geantwoord

Geboden Oplossing:

Oplossing is alleen zichtbaar voor melder van de klacht

ikbend

Heeft op 27 december 2021 om 12:20 geantwoord

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Ik heb jullie egoïstisch medewerker nog gesproken, wat een rampenplan,

klant nr is 1019544986
geboortedatum 05-05-1991

Alle klachten die gemeld zijn door ikbend
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie