Mijn Klacht:
Sinds 1 april 2015 heb ik bij Youfone een Simonly-abonnement. Hierbij had ik destijds een databundel van 500 MB per maand voor het bedrag van 10 euro per maand. Als mijn databundel op was ging de internetsnelheid terug naar een lage snelheid waarbij ik enkel nog kon whatsappen. Ik kon op deze manier dus nooit kosten maken buiten mijn bundel.
In augustus dit jaar kreeg ik van de klantenservice van Youfone te horen dat mijn databundel gratis verdubbeld kon worden. Hieraan zaten geen kosten verbonden en mijn contract zou verder blijven zoals die was. (dus geen verlenging oid) Dit klonk natuurlijk als muziek in de oren. Deze wijziging zou per 1 september in gaan.
Eind september kreeg ik plotseling een smsje van Youfone dat ik hoge kosten maakte buiten mijn databundel. Ik schrok hiervan en heb toen mijn internetverbinding gelijk uitgezet op mijn telefoon en gelijk gebeld met de klantenservice van Youfone. Die vroeg me te wachten totdat de factuur gereed was en dan terug te bellen. De factuur van september werd 114,02 euro. Dit zeer hoge bedrag was te wijten aan het verbruik van mb’s buiten mijn databundel.
Ik heb sinds aanvang contract nog nooit kosten buiten mijn bundel gemaakt omdat dit simpelweg niet kon. Sinds de wijziging per 1 september had ik volgens de klantenservice een dataplafond in moeten schakelen. Dit was mij voor de wijziging van mijn bundel niet medegedeeld. Ik had hier ook niet eerder van gehoord. Mijn contract zou immers verder niet wijzigen? Dus ook de voorwaarden niet?
Bij navraag bleek verder dat ‘oude’ contracten inderdaad niet zomaar kosten buiten de databundel konden maken.
Na een aantal keren bovenstaande situatie uitgelegd te hebben kreeg ik uiteindelijk een korting van 25 euro op de factuur. Dit is natuurlijk aardig maar daardoor is de factuur nog steeds ruim 89 euro. Bijna 80 euro meer dan gebruikelijk.
Als ik dit van te voren had geweten was ik nooit akkoord gegaan met de omzetting naar de 500 extra mbs.
Gewenste Oplossing:
Graag zou ik willen dat de extra kosten welke onbewust zijn gemaakt worden gecrediteerd op mijn factuur van september. Ik zou dus heel tevreden zijn als de factuur een bedrag krijgt van 10 euro. Ik heb overigens nu wel het dataplafond ingeschakeld waarbij ik 50 cent extra per maand moet betalen.


