Klacht: Geen levering ondanks postcodecheck

Sandra van Dijk op 12 oktober 2018 over Youfone in de categorie Alles-in-1, Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Youfone has resolved this complaint
Klacht opgelost op 19 oktober 2018
Reactie van het bedrijf:

Beste mevrouw van Dijk, Bedankt voor je bericht. Het afkopen van je contract is normaal het volledige contractbedrag, omdat dit hoger uitvalt houden we 350,- aan wanneer het een gehele periode betreft. Bijvoorbeeld in de situatie waarin je verkeerd, ik...

Bedrijf Youfone
Categorie Alles-in-1
Status Opgelost
Datum 12 oktober 2018

Een klant van Youfone heeft in juli een abonnement afgesloten, maar kon de apparatuur niet installeren omdat er glasvezel beschikbaar is op zijn adres, terwijl Youfone alleen koper levert. Ondanks een postcodecheck die aangaf dat levering mogelijk was, bleek er miscommunicatie te zijn over de beschikbare technologie. De klant heeft de klacht opgelost, maar blijft gefrustreerd over de onduidelijkheid.

Mijn Klacht:

Ik heb in juli dit jaar een abonnement van Youfone genomen. Door miscommunicatie bleek mijn oude provider nog 3 maanden te leveren dus ik heb pas eergisteren de apparatuur geprobeerd te installeren. Dat lukte niet dus heb er een vriend bijgehaald. Die kwam er achter dat ik glasvezel als bron heb. Na lang zoeken kwam ik op Youfone’s site erachter dat zij alleen koper leveren…Maar ik heb van tevoren de postcodecheck gedaan en daaruit kwam dat Youfone gewoon konden leveren op dit adres – geen uitzonderingen zichtbaar. Ze zijn van KPN en KPN heeft al 2 jaar terug glasvezel aangelegd in deze wijk dus het had – lijkt mij – allang bekend moeten zijn. Ik heb net die check weer gedaan en nog steéds zou ik gewoon een abo kunnen afsluiten op dit adres. Nu kan ik dus niks met dit abonnement.

Ik heb dus gebeld met de klantenservice van Youfone en de vrouw die ik aan de lijn had (die overigens wel sympathiek was), stelde voor een monteur van KPN langs te sturen om het te inventariseren. Mochten de kosten van aanpassing te hoog zijn, dan zou het contract wat haar betreft ontbonden kunnen worden (hier ging ze verder niet op in, achteraf snapte ik waarom).
Vanmorgen kwam er dus iemand van KPN langs om de situatie te bekijken en hij vond een ISRA punt in mijn kruipruimte. Maar die bevindt zich midden in de huiskamer en dat kastje zit helemaal achterin weggemoffeld, oftewel, om aan te sluiten moet ik een telefoonkabel óf dwars door m’n huiskamer laten lopen, óf ik moet door m’n muur heen boren en laminaat open gaan breken om de kabel weg te werken. Dat werkt toch niet?

Vervolgens een andere telefoniste van Youfone aan de lijn gehad en de situatie uitgelegd. Er werd totaal niet meegedacht, ik moest maar gewoon gaten boren in mijn muur en laminaat opbreken. En als ik dat écht niet wou, dan mocht ik mijn contract wel afkopen. Dit zou dan 350,- kosten. Het aparte is dat, als ik ‘gewoon’ mijn abonnementsgeld betaal voor de resterende periode, ik uitkom op een bedrag van 311,-…Is dat oplichterij of niet.

Gewenste Oplossing:

Ik wil graag dat het contract ontbonden wordt. Het geld dat ik tot nu toe heb betaald (zo'n 70,-) hoef ik niet eens terug. Maar ik wil gewoon de ruimte hebben om een ander abonnement af te sluiten waar ik wél iets mee kan.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Youfone over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Youfone in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Youfone een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Youfone

Heeft op 19 oktober 2018 om 17:29 geantwoord

Geboden Oplossing:

Oplossing is alleen zichtbaar voor melder van de klacht

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie