Klacht: Enorme kosten gebruik internet buiten databundel

Globe79 op 02 juli 2018 over Youfone in de categorie Alles-in-1, Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Youfone has resolved this complaint
Klacht opgelost op 30 augustus 2018
Reactie van het bedrijf:

Beste meneermevrouw Weimer, Bedankt voor je bericht. Zoals overeengekomen is de korting verwerkt op de factuur, hiermee sluit ik dan je klacht. Erg fijn dat je de moeite genomen hebt de klacht onder onze aandacht te brengen, hartelijk dank hiervoor....

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Youfone
Categorie Alles-in-1
Status Opgelost
Datum 2 juli 2018

Een klant van Youfone heeft een klacht ingediend over hoge kosten voor internetgebruik buiten zijn databundel. Hij was niet op de hoogte van de afwijkende meldingen van Youfone en vond de rekening van EUR 47,62 voor 476,17 MB buitenbundelverbruik onredelijk. Na de waarschuwing heeft hij zijn mobiele data uitgezet en een dataplafond ingesteld om toekomstige kosten te voorkomen.

Mijn Klacht:

Ik ben buiten mijn bundel gegaan en was hier niet van op de hoogte. Voorheen had ik een databundel met onbeperkt internet en daarbij krijg je een bericht als je op 80% en 100% verbruik van je databundel zit. Bij Youfone werkt dit anders en hier heb ik mij onvoldoende over ingelezen. Nadat ze mij hierover waarschuwden heb ik meteen mijn mobiele data voor de lopende maand (mei) uitgezet en een dataplafond ingesteld om dit voor de toekomst te voorkomen. Heb 10GB internet abonnement voor EUR 10,-. Nu rekening gehad voor EUR 47,62 voor verbruik van 476,17 MB buiten de bundel. Dit vind ik buiten proportioneel en vooral omdat ik als nieuwe klant me onvoldoende had gerealiseerd een dataplafond in te moeten stellen. Dit vind ik eigenlijk ook niet meer van deze tijd. Een provider moet zijn klanten automatisch goed en tijdig informeren als de databundel opraakt.

Gewenste Oplossing:

Er is mij EUR 5,- coulance geboden. Dit vind ik onvoldoende. Ik heb toen ik doorkreeg hoe het werkte bij Youfone direct actie ondernomen om nog meer kosten te beperken. Ik ben dan ook tevreden als Youfone de kosten buiten de bundel voor minimaal 50% vergoedt.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Youfone over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Youfone in behandeling genomen

Bericht van Youfone

7 jaren geleden - Beste meneermevrouw Weimer, Bedankt voor je klacht. De voorwaarden van de bundels zijn duidelijk toegelicht in de documenten waarmee je bij verlengingwijziging akkoord gaat. Hiernaast het feit waarbij je zelf aangeeft je niet voldoende te hebben ingelicht. We hebben je een voorstel tot coulance gedaan, ondanks bovenstaande feiten zal ik dit aanbod honoreren mits je akkoord gaat met een afwikkeling van de klacht. Graag zie ik je bericht tegemoet. Met vriendelijke groet, Quinn

Reactie van de melder van de klacht

7 jaren geleden - Ik ga akkoord

Reactie van de melder van de klacht

7 jaren geleden - Ontvang ik nog een factuur met creditbedrag of hoe gaat de afwikkeling nu verder?

Bericht van Youfone

7 jaren geleden - Beste meneermevrouw Weimer, Bedankt voor je geduld. De korting verrekenen we los als bedrag op de aankomende factuur, je krijgt dit dan enkel op het factuur gedeelte te zien. Graag nog eenmaal kort je akkoord, dan verwerk ik deze voor de factuur van augustus. Groet, Quinn

Reactie van de melder van de klacht

7 jaren geleden - Hi Quinn, Fijn dat je reageert. Ik ga hiermee akkoord.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb bericht ontvangen dat deze klacht over Youfone is afgesloten door de melder van de klacht.

Globe79

Heeft op 25 juli 2018 om 09:23 geantwoord

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Prima klantgerichte oplossing

Reactie van de melder van de klacht

7 jaren geleden - Hi Quinn, Mijn voorstel om ieder 50% van de kosten buiten de bundel op zich te nemen is niet gehonoreerd op mijn vacature van augustus. Er is slechts €5,- coulance verstrekt. Zoals reeds eerder aangegeven ben ik niet te spreken over deze oplossing. Ik verwachtte dat er 50% van €47,62 vergoed zou worden. Oftewel €23,81 Graag alsnog €18,81 overmaken. Gr. Pascal

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Youfone een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Youfone

Heeft op 30 augustus 2018 om 13:47 geantwoord

Geboden Oplossing:

Oplossing is alleen zichtbaar voor melder van de klacht

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie