Klacht: blijven post sturen en weigeren mijn gegevens te verwijderen (recht op vergetelheid)

Mara2 op 07 november 2019 over Wijnvoordeel.nl in de categorie Internetshops - Voeding en dranken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wijnvoordeel.nl has resolved this complaint
Klacht opgelost op 8 november 2019
Reactie van het bedrijf:

Beste M. Sanders, Wat uitermate vervelend! We kampen inderdaad met een systeem issue waardoor afmeldingen constant teruggekaatst worden en de klant wederom post ontvangt. Inmiddels zijn we er wel achter dat het alleen om de VIP post gaat en dat...

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status Opgelost
Datum 7 november 2019

Een klant van Wijnvoordeel.nl heeft herhaaldelijk verzocht om geen post meer te ontvangen en om zijn gegevens te verwijderen, maar ontving ondanks deze verzoeken toch nog post. Het bedrijf gaf aan dat de verzoeken in behandeling waren, maar de klant ontving geen bevestiging van de verwijdering van zijn gegevens. Uiteindelijk heeft de klant een klacht ingediend bij zowel het bedrijf als de Autoriteit Persoonsgegevens.

Mijn Klacht:

Na een bestelling gevraagd om geen post meer te sturen. Zou in orde komen. Toch weer post gekregen. Weer gevraagd. Zou weer in orde komen.
Toch weer post gekregen. Komt in orde wordt gezegd. Om mijn verzoek al mijn gegevens te verwijderen, werd steeds niet ingegaan. Weer gevraagd. Uiteindelijk werd gezegd dat mijn gegevens te zijner tijd zullen verdwijnen.
Ik heb een klacht ingediend en ook bij Autoriteit Persoonsgegevens.

Gewenste Oplossing:

Dat ik het bericht krijg dat al mijn gegevens uit hun systeem is verwijderd (recht op vergetelheid).

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Wijnvoordeel.nl over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Wijnvoordeel.nl in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Wijnvoordeel.nl een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Wijnvoordeel.nl

Heeft op 08 november 2019 om 11:14 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste M. Sanders,

Wat uitermate vervelend! We kampen inderdaad met een systeem issue waardoor afmeldingen constant teruggekaatst worden en de klant wederom post ontvangt. Inmiddels zijn we er wel achter dat het alleen om de VIP post gaat en dat de afmeldingen wel goed verwerkt zijn wanneer het gaat om de reguliere nieuwsbrieven per post. Desondanks blijft het erg vervelend voor de klant zelf, in dit geval voor u, en ik kan me goed voorstellen dat u deze klacht geplaatst heeft. Ik heb daarom deze kwestie doorgezet naar IT en Marketing zodat we kunnen uitzoeken wat hier mis gaat en u definitief kunnen afmelden hiervoor. Mijn oprechte excuses voor het ongemak!

Update: Gezien uw reactie ben ik niet duidelijk genoeg geweest ben ik bang, ik heb uw gegevens ook doorgezet naar onze Privacy Officer voor de laatste controle op verwijdering van uw gegevens.

Met vriendelijke groet,
Cathy

Mara2

Heeft op 08 november 2019 om 13:17 geantwoord

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Weer hetzelfde nietszeggende antwoord Weer wordt er met geen woord gerept over het verwijderen van AL MIJN PRIVICYGEGEVENS. Heeft Wijnvoordeel geen boodschap aan 'het recht op vergetelheid'. Staat u boven de wet?
Daar wil ik antwoord op. En niet het antwoord dat het te zijner tijd gaat gebeuren, want dat had u mij al gemaild.
Ik wil het dat het nu gebeurt, voordat mijn gegevens weer doorverkocht gaan worden.
Hoe moeilijk is dat?

Alle klachten die gemeld zijn door Mara2
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM