Klacht: aanschaf nieuwe verzekering stopzetten oude verzekering

P Rooding op 28 april 2023 over Wensink in de categorie Autodealers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 3.0/10 ★★☆☆☆
Bedrijf Wensink
Categorie Autodealers
Status Open
Datum 28 april 2023

Na de aankoop van een auto bij Mercedes Wensink Arnhem op 24 februari 2023, zou Wensink de bestaande verzekering bij Allianz Direct opzeggen. Dit is echter pas op 5 april 2023 gebeurd, waardoor de klager premie heeft betaald voor een auto die nog eigendom is van Wensink. Zowel Wensink als Allianz Direct verwijzen de klager naar elkaar, wat leidt tot frustratie over het niet nakomen van afspraken.

Mijn Klacht:

wij hebben op 24-02-2023 een auto gekocht bij Mercedes Wensing Arnhem wij gingen akkoord bij hun een auto verzekering af te sluiten en zij zouden onze verzekering bij Allianz Direct opzeggen wij hadden de vrijwaring ontvangen op 25-02-2023 nu blijkt dat Wensink de verzekering pas op 05-04 heeft opgezegd. Wensing zegt ik moet bij Allianz Direct zijn en Allianz Direct zegt ik moet bij Wensing zijn, ik heb premie betaald voor een auto die eigendom is van Wensing omdat zij hun afspraken niet zijn nagekomen.
Een auto en verzekering verkopen is geen moeite ,afspraken nakomen schijnt wel moeilijk te zijn, ik wordt hier van het kastje naar de muur gestuurd

Gewenste Oplossing:

het vertrouwen in Wensing is behoorlijk gedaald , het zou netjes op zijn zachts gezegd nu dit al maanden aan de gang is dat zij met een passende vergoeding komen.
groet,
Paul Rooding

Beoordeling 3/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Wensink

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Wensink nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door P Rooding
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM