Klacht: Onterecht geweigerde draagtas hond

Kato wuyts op 01 juni 2017 over Vueling in de categorie Vliegmaatschappij

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Vueling
Categorie Vliegmaatschappij
Status Open
Datum 1 juni 2017

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Op 28-05-2017 (vlucht VY2151- Brussel-Malaga,10.25) werd de draagtas van mijn hondje geweigerd door de dame aan incheck nr 9. Zij was van mening dat de draagtas niet voldeed aan hun opgelegde afmetingen, toch voldeed deze perfect. Soit, het hondje werd dus geweigerd op de vlucht. De dame bood een oplossing, mij naar de tuifly-desk begeven en daar een andere tas aanschaffen. Btw, deze is voor de Vuelingnormen te groot maar werd aanvaard. Omdat mijn hondje zijn tas wel voldeed vind ik dit toch een fout van de dane aan de incheck. Ik mailde Vueling deze onaangenaam incident en kreeg een standaard antwoord over de afmetingen en gewicht hond. Mijn klacht werd dus niet serieus genomen!

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als deze klacht serieus wordt behandeld

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Vueling

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Vueling nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM