Klacht: Verkeerd bioscoop aangeklikt

alexbassie op 23 augustus 2019 over VUE Cinemas in de categorie Bioscopen & Theaters

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 23 augustus 2019

Een moeder heeft per ongeluk kaartjes besteld voor de verkeerde VUE-bioscoop en vraagt om een terugbetaling van €32. Ze geeft aan dat ze in een moeilijke financiële situatie verkeert en dat haar kinderen teleurgesteld zijn omdat ze niet naar de bioscoop kunnen gaan. De bioscoop weigert echter de terugbetaling.

Mijn Klacht:

Ik heb afgelopen maandag met de kids naar de bioscoop gewilt,dus had kaartjes besteld via mijn tel,,paar ipv hoogeveen heb ik perongelijk hoogezand aangefinkt.

Nu willen ze mijn €32 niet terug storten.ben je een bijstand moeder van 3 kinderen, De kinderen hadden zich op verheugd en nu moet ik mijn kinderen teleur stellen dat we niet naar de bioscoop kunnen omdat, dar volk zo egiowisties zijn en alleen aan hun zelf denk geen medelijk hebt met mensen die onder de norm leven.

Gewenste Oplossing:

Ben pas te vreden als ze mijn geld terug storten dat ik als nog met mijn kids naar de bioscoop kan gaan

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over VUE Cinemas

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over VUE Cinemas nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM