Klacht: Misleiding aan de deur Vriendenloterij

robinsegers op 31 december 2017 over Vriendenloterij in de categorie Loterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Loterijen
Status Open
Datum 31 december 2017

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Jongeman komt een gratis lot aanbieden aan de deur, geen behoefte aan maar goed ik laat hem z’n verhaal doen zodat het snel voorbij is. Vervolgens blijkt achteraf dat hij mijn gegevens heeft gebruikt om me in te schrijven. in de mail staat dat hij dit heeft gemeld en dat ik op de hoogte ben. Niets is minder waar. Misleiding en gewoonweg oplichten van mensen. Direct gebeld omdat je dit zogezegd meteen telefonisch kunt afmelden, afgewimpeld omdat je “niet binnen 5 dagen kunt afmelden”. online afmeldingsformulier bestaat niet, ondanks dat dit in het eigen reglement staat. Vriendenloterij komt op mij meer over als een boevenloterij.

Gewenste Oplossing:

als ik een bevestiging heb van Vriendenloterij dat ik afgemeld ben, dat ik niet meer in hun systeem sta

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Vriendenloterij

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Vriendenloterij nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM