Klacht: Volvo-dealer te beroerd om te helpen.

Rickdewit op 23 november 2015 over Volvo Nederland in de categorie Automerken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 4.0/10 ★★☆☆☆
Categorie Automerken
Status Open
Datum 23 november 2015

Een klant heeft pech gekregen met zijn Volvo V70 en heeft de Volvo-dealer "De Beemd" gebeld voor hulp. De medewerker aan de telefoon gaf echter alleen excuses en adviseerde de klant om lid te worden van de ANWB in plaats van hulp te bieden, wat de klant als teleurstellend en onprofessioneel ervaart.

Mijn Klacht:

Vanmorgen om 06:30 met pech langs A50 komen te staan. Rond 08:00 gebeld met Volvo-dealer “De Beemd” (4½km van locatie). Ik heb een Volvo V70 2.0 diesel. Op het dashboard gingen 2 lampjes branden PSTS service en de melding motorsysteem service vereist. Dit melde ik aan de persoon die ik aan de telefoon kreeg, deze had alleen allerlei excuses om niet te hoeven komen, hij zei nog net niet “zoek het maar uit” maar bedoelde dit wel. Ook zei hij dat ik beter lid kom worden van de ANWB want die konden mij wel ter plekke helpen of afslepen naar een garage. Volvo heeft mij letterlijk en figuurlijk in de kou laten staan.

Gewenste Oplossing:

Op dit moment staat mijn auto bij een garage (2½ uur later, koud en 25 km slepen) Op dit moment ben ik niet meer zo tevreden over Volvo maar had er zeker meer van verwacht toen ik een Volvo aanschafte.

Ik zou op dit moment niet weten wat mij tevreden zou stellen, op dit moment ben ik zeer teleurgesteld in Volvo.

Beoordeling 4/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Volvo Nederland

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Volvo Nederland nog niet in behandeling is genomen.

Reactie van de melder van de klacht

10 jaren geleden - Vandaag 3 december contact gehad met iemand van Volvo, het excuus van Volvo is dat omdat het gaat om een geïmporteerde Volvo en deze niet bij een dealer is aangeschaft zij niets aan mij verdient hebben en mij daarom niet kunnen helpen. Lekker dus, eigenlijk is het dus zo dat Volvo lekker op zijn luie gat blijft zitten, af en toe komt er iemand een auto kopen (of vaak via lease) hiervan doen zij het onderhoud en verdienen daar dus lekker aan want het is niet nodig om eventueel nieuwe klanten met een 2e hands Volvo (uit binnen of buitenland) proberen als klant te krijgen. Waarschijnlijk is dit dan ook de reden dat de onderhoudsbeurten meer dan 2 keer duurder zijn dan van veel andere merken. Ik weet wel waar ik volgende keer heen ga.............En dat is NIET DE VOLVO DEALER!!!!

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM