Klacht: krant niet of verkeerd of vies aangeleverd krijgen

Noor Goeman op 20 september 2013 over Volkskrant in de categorie Kranten - Landelijk

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Volkskrant
Status Nieuwe klacht
Datum 20 september 2013

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Vandaag heb ik mijn volkskrant niet ontvangen.( 20-09-2013) Vorige week kreeg ik het AD ipv de volkskrant en al 3 dagen in de afgelopen 2 week kreeg ik een krant die gedeeltelijk kletsnat en gekreukd was.

Gewenste Oplossing:

Als de krant niet bezorgd wordt krijg ik geen nieuwe maar beloofd men mij aan het einde van m'n lidmaatschap een dag langer een krant te geven. Daar heb ik helemaal niets aan omdat ik niet van plan ben de krant op te zeggen. Ik wil hem gewoon alsnog toegezonden krijgen.
Voorts wens ik dat mijn krantenbezorger aangesproken wordt op zijn gerommel.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Volkskrant

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Volkskrant nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM