Klacht: Vogels vernielen onze isolatie en woningbouw WEIGERT er iets aan te doen

Michael Aken, van op 05 maart 2020 over Kennemer Wonen in de categorie Woningcorporaties

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Kennemer Wonen has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Categorie Woningcorporaties
Status Open
Datum 5 maart 2020

Een huurder van Kennemer Wonen uit 2018 heeft ernstige klachten over de staat van de woning bij oplevering, waaronder vuil, bloed op meubels, gaten in muren en achterstallig onderhoud. Ondanks het betalen van bijna 600 euro per maand aan huur en servicekosten, voelt de huurder dat de woning slechts 375 euro waard is. Daarnaast ondervindt de huurder problemen met vogels die de isolatie vernielen, maar het woningcorporatie weigert actie te ondernemen.

Mijn Klacht:

Laten we beginnen bij het begin. Ik huur deze woning sinds eind 2018, maar door de ZEER BEROERDE STAAT waarin de woning werd opgeleverd, heeft het ons duizenden euro’s en 13 maanden…. DERTIEN MAANDEN gekost om de woning op te knappen.

Het was smerig, er zat bloed aan sommige keukenkastjes en deurposten, gaten in de muren, dichte afvoeren, ranzige WC, om nog maar te zwijgen over het achterstallig onderhoud. De klapper: wij betalen bijna 600 euro per maand aan huur en service kosten hiervoor.

Het zal wel met de locatie te maken hebben dat ze dat gore lef hebben… persoonlijk vindt ik de huur, gebaseerd op de staat van de woning bij oplevering, hooguit 375 peer maand waard… maar goed, nu komt de echte klacht pas…

Vorig jaar tijdens het klussen, merkte ik op dat er kraaien in de dakgoot aan de slaapkamerzijde zitten, nadat ik aldoor een schrapend geluid hoorde. Deze kraaien pikken blijkbaar al jaren isolatiemateriaal onder de dakrand vandaan.
Daarnaast hoor je nu al vanaf half 6 in de ochtend een luid getik en geschraap van de vogels die nu al weer bezig zijn de isolatie kapot te maken.

Dus, wat doe je als huurder wanneer er iets mankeert aan de buitenzijde van je woning, op een plek waar ik, in verband met de hoogte zelf niet zonder gevaar voor eigen leven kan komen?

Je belt de woningbouw. Kennemer Wonen.
Destijds was het net het paarseizoen, en werd mij verteld dat zij er niets aan kunnen doen in verband met de vogelbescherming.

Wel werd er mij verteld dat ze meerdere klachten hadden ontvangen hierover, en dat ze bezig zijn met zoeken naar een oplossing, en werd mij verzocht om buiten het paarbroedseizoen om nog een keer contact op te nemen.

Dit heb ik afgelopen maandag gedaan. De telefoniste was erg vriendelijk, daar heb ik geen probleem mee.
Waar ik wel een probleem mee heb, is dat ik nog geen 2 uur later wordt teruggebeld met de melding dat zij hier NIETS AAN WILLEN doen.

Ik werd dus voorgelogen. Andere BLLSHT verhalen die buren hebben te horen gekregen zijn dingen zoals Dat hoort gewoon te gebeuren, het zit in het jaarlijks onderhoud. Dit zijn mensen die hier al meer dan 5 tot 20 jaar wonen, en nog nooit ook maar 1x hier onderhoud aan hebben gekregen.

Ik neem hier geen genoegen mee. Willen jullie niet luisteren naar een paar klachten over de telefoon, misschien wordt het dan eens tijd dat jullie namens alle bewoners die hier al JAREN over klagen en gewoon genegeerd worden, aan de online schandpaal worden genageld.

Gewenste Oplossing:

Ik ben pas tevreden als Kennemer Wonen stopt met liegen over dit soort dingen. en hun plichten nakomt

Ze zijn verplicht om een situatie als dit, waar je als bewoner niet zonder risico op vallen van hoogte zelf iets aan kunt doen, op te lossen. Dit is technisch gezien de buitenzijde van de woning, maar het zorgt voor overlast gedurende de lente tot herfst, en steeds hoger wordende stookkosten in de winter.

De eis die wij hebben: Repareer de isolatie, zorg dat de afvoer van de dakgoot het weer doet, en zorg dat de vogels hier niet meer onder de dakpannen kunnen komen door het af te zetten met weerbestendig gaas!

Zo niet, verlaag dan de huur voor de woningen op de bovenste etages van deze gebouwen naar een acceptabel bedrag, gelijk aan de alsmaar vervallende staat van dit gebouw, zodat wij zelf iemand hiervoor in kunnen huren met het geld dat jullie toch niet voor dit soort zaken uit willen geven.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Kennemer Wonen nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door doeereenswataan
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM