Klacht: niet nakomen afspraak nieuwe watermeter

hajohajo op 02 januari 2018 over Vitens in de categorie Waterschappen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Vitens
Categorie Waterschappen
Status Open
Datum 2 januari 2018

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Heb een brief gehad van Vitens met een afspraak voor nieuwe watermeter.
De monteur zou langskomen op 2 januari 2018 tussen 10.00 en 12.00uur. Heb gelijk met Vitens gebeld om deze afspraak te bevestigen. Vrij genomen van het werk en dan komen ze niet. Na 12.00 uur gebeld en dan wordt er gewoon gezegd dat het niet door gaat vanwege uitloop. Dat is toch zeker niet mijn probleem. Ik heb er een vrije dag voor genomen Wat zijn dit voor manieren. Afspraak is afspraak. Ik werk 5 hele dagen van maandag tot en met vrijdag. Ik kan nu geen vrij meer vragen.Bedankt Vitens voor een snipperdag waar ik niks aan heb. Mijn eerstvolgende vrije dagen zijn 1,2,3 en 4 mei dus kijk maar of jullie hier wat mee kunnen.

Gewenste Oplossing:

Als het naar tevredenheid wordt opgelost. Dan maken ze maar een afspraak wanneer het mij uitkomt. Bijvoorbeeld op 1,2,3 of 4 mei 2018. Eerder heb ik geen vrije dagen. Laten ze maar contact met mij opnemen.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Vitens

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Vitens nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM