Klacht: Tablet actie 2013 Veronica

Jeffreypep op 19 februari 2013 over Veronica Magazine in de categorie Magazines

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 26 april 2013
Reactie van het bedrijf:

Er is een email naar de auteur van deze klacht verzonden met de contact informatie van de leverancier.

Categorie Magazines
Status Opgelost
Datum 19 februari 2013

Een abonnee van Veronica Magazine heeft een tablet ontvangen bij een jaarabonnement, maar ondervindt problemen met de functionaliteit. De tablet bevriest regelmatig en reageert niet goed, waardoor de gebruiker vraagt om een vervangend apparaat dat wel naar behoren functioneert. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Ik heb hier een tablet gekregen bij een jaar abonnement op het veronica magazine. De tablet werkt echter al niet lekker meer sinds ik hem binnenkreeg. Hij loopt alsmaar vast, al geprobeerd opnieuw op te laden, maar het wil niet helpen. Aldoor staat het scherm stil/bevriest het scherm.
De enige manier om hem weer aan te krijgen is door het aan/uit knopje 10 seconden vast te houden.
Hij werkt gewoon echt niet goed, wil graag een nieuwe tablet die wel werkt.

Gewenste Oplossing:

1. Tablet retour sturen en een nieuwe, wel volledig functionele tablet krijgen.
2. Geld terug

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Veronica Magazine

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Veronica Magazine nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Veronica Magazine in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Veronica Magazine een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Veronica Magazine

Heeft op 26 april 2013 om 16:17 geantwoord

Geboden Oplossing:

Er is een email naar de auteur van deze klacht verzonden met de contact informatie van de leverancier.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM