Klacht: Jammer maar helaas!!

Vara ja Vara nee op 13 november 2012 over Vara in de categorie Omroepen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Vara
Categorie Omroepen
Status Open
Datum 13 november 2012

Een nieuwe Vara-lid heeft teleurstelling geuit over het reserveringsbeleid voor programma's. Hoewel hij recent lid is geworden, kan hij niet samen met zijn zoon, die net lid is geworden, reserveren voor een evenement. Hij overweegt zijn lidmaatschap op te zeggen vanwege deze ervaring.

Mijn Klacht:

Na pas lid geworden te zijn bij de vara en een programma bijgewoond te hebben, leek het me leuk om dit ook eens met mijn zoon samen te doen.Mijn zoon vandaag ook lid gemaakt en proberen te reserveren.Wat blijkt: reserveringen zijn alleen voorbehouden aan nieuwe leden(dat er 1 mnd tussen zit maakt blijkbaar niet uit).Het is dus gewoon klantjes winnen!! Je mag als Vara lid 1x komen maar daarna is het voorlopig niet te reserveren. Dus gezellig met mn zoon erheen gaan deze week, nee hoor, mn zoon kan wel die is nl. net lid gemaakt, maar ik niet omdat ik al 1 maand lid ben.Zo werkt dat dus bij de Vara. BAH!!Denk erover t lidmaatschap weer op te zeggen.

Gewenste Oplossing:

Mensen de kans te geven om gewoon het eerst jaar te kunnen reserveren als men lid is geworden.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM