Klacht: Beloftes NIET nagekomen.

Kneel@ op 20 januari 2018 over Vanoutlet.nl in de categorie Deal-Sites

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Deal-Sites
Status Open
Datum 20 januari 2018

Een klant van Vanoutlet.nl ervaart teleurstellingen met de beloften van het bedrijf. Ondanks de belofte van snelle levering en goede communicatie, heeft de klant na vijf weken nog steeds geen product ontvangen en geen terugkoppeling gekregen. Herhaalde pogingen om contact op te nemen leverden geen oplossing op, wat leidt tot twijfels over de service en garantie van het bedrijf.

Mijn Klacht:

Mijn bestelling deed ik nadat ik via marktplaats het product zag en doorgelinkt werd naar outlet.nl.
1e belofte: vandaag besteld, morgen in huis….mits voorradig, maar zij hebben het meestal niet voorradig en dus mijn product ook niet.
2e belofte : We houden u op de hoogte van de gang van zaken, maar dat gebeurde totaal niet.
3e belofte: IK heb nu 3x gebeld hoe het er nu voor staat, ze zegt dat het nog steeds niet voorradig is. Het is nu 5 weken geleden dat ik het besteld heb.
4e belofte: Ze beloofde mij steeds terug te bellen, maar dat heeft ze nooit gedaan..emailen? Ja de bevestiging dat er een medewerking binnen 24 uur zal antwoorden. Ze moet nog op alles antwoorden.
5e belofte: service en garantie staat erop de site, maar ik er een hard hoofd in.

Ze incasseren je geld en doen daarna geen moeite met voor je, want zij zijn binnen en de rest kan het heen en weer krijgen.

Gewenste Oplossing:

Ik zal tevreden zijn als alle beloftes waargemaakt worden.
En als de bestelling binnen komt.
Zorg dat je goed bereikbaar bent voor de klant.
Bied mogelijkheid om gratis achteraf te betalen.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Vanoutlet.nl

Reactie van de melder van de klacht

8 jaren geleden - 22 jan.'18 - Update: Vanoutlet.nl het de klacht afgewezen en gaat er niet op in. Dat typeert het bedrijf en dat is jammer, ik heb met hunzelf dit geprobeerd op te lossen wat dus niet lukte en o.a. via klacht.nl, maar ook dat werpt niet zijn vruchten af. Ik weet natuurlijk niet hoe klacht.nl het aanpakt, maar wel al snel de afkeuring binnen en juridische aanbiedingen sturen. Dat is wel erg snel en niet transparant,want ik weet niet wat ze geschreven hebben naar Vanoutlet.nl of wat er geantwoord is. Het was te proberen, maar helaas zonder resultaat.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Vanoutlet.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM