Klacht: onterechte schade factuur

mm2a op 14 oktober 2013 over VanDijk in de categorie Boekhandel

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
VanDijk has resolved this complaint
Klacht opgelost op 16 oktober 2013
Reactie van het bedrijf:

Klant gemaild dat schadefactuur uit coulance wordt gecrediteerd aangezien vanuit VanDijk.nl foutieve informatie is gegeven. Excuses aangeboden.

Bedrijf VanDijk
Categorie Boekhandel
Status Opgelost
Datum 14 oktober 2013

Een klant van VanDijk diende een klacht in over een onterechte schadefactuur voor een niet ingeleverd wiskunde boek. Hoewel er telefonisch was afgesproken dat het boek na terugkeer uit het buitenland kon worden ingeleverd, ontving de klant een factuur. Na het indienen van de klacht is het probleem opgelost.

Mijn Klacht:

Op 28juli werd er naar van Dijk gebeld voor ’n niet ingeleverde wiskunde boek. Er werd uitgelegd aan de telefoniste, dat we sinds 30juni 2013 in het buitenland waren tot voor begin nieuwe schooljaar. De telefoniste had toen afgesproken, dat we ’t boek kunnen inleveren wanneer mijn dochter met het nieuwe schooljaar begint.
Terug in Nederland, krijgen we ’n factuur voor 18-08-2013, €54,45 door ’n niet ingeleverde wiskunde boek.
De 1ste schooldag van ons dochter was 3-9-3013. Wij hadden Van Dijk op 27-8-2013, 15:28:59 ’n mail gestuurd met deze opmerking:
Er werd gebeld naar van Dijk en afgesproken werd dat wij mochten wachten totdat de school weer begint om dit in te leveren. Ons vraag is nu, wat is de bedoeling/afspraak nou? het is niet fijn om maar te wachten en dan een acceptgiro krijgen.

We kregen als reactie dit als antwoord per mail op 30-08-2013 16:16:
Beste ……..,
Volgens de informatie die wij hebben gaat jouw shool op 02-09-2013 weer van start daarbij bieden wij je de mogelijkheid om de desbetreffende boeken voor 16-09-2013 in te leveren.Mocht dat het geval niet zijn dan zijn wij genoodzaakt een schadefactuur op te sturen.Ik hoop dat ik je voldoende heb geholpen.Vriendelijke groet,VanDijk.nlCourtney SeferinaAfdeling .

Volgens deze mail is duidelijk te begrijpen dat we het boek alsnog konden inleveren voor 16-9-2013. En mocht DAT het geval niet zijn, DAN is Van Dijk genoodzaak een SCHADEFACTUUR op te sturen. Wij hadden het boek op 5-9-2013 als postpakket gestuurd naar Van Dijk. Dus volgens wat werd afgesproken gehandeld.

Op 11-10-2013 krijgen we tot onze verbazing ’n vorderingfactuur van €91,45! We hadden Van Dijk gebeld voor uitleg. Na ’n lange tijd aan de telefoon, zoeken naar bewijzen en mails samen met de medewerker, zegt dhr dat hij de €40,- incassokosten annuleert, maar dat wij wel de €51,45 moeten betalen. Dat zijn collega’s VERKERDE INFORMATIE aan ons hebben doorgegeven. Zowel op 28juli aan de telefoon en ook in de mail van 30aug 2013.

Wij hebben deze medewerker duidelijk laten weten dat we niet van plan zijn om een schuld te betalen door 2x doorgeven van een verkeerde informatie door zijn collega’s. Ondanks bewijzen vd 1ste gesprek, in de 2de mail wat we kregen staat duidelijk wat er werd afgesproken. We zijn niet van plan/bereid om te boeten voor de fout van een ander.

Gewenste Oplossing:

We zijn niet tevreden met een simpele sory. We zullen pas tevreden zijn als er gehoor wordt gegeven aan het onrecht. Door verkeerde informatie kan iemand lijden ondergaan. De factuur moeten ze maar opleggen aan degenen die verkeerde informatie heeft doorgegeven aan ons.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar VanDijk over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door VanDijk in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat VanDijk een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

VanDijk

Heeft op 16 oktober 2013 om 15:23 geantwoord

Geboden Oplossing:

Klant gemaild dat schadefactuur uit coulance wordt gecrediteerd aangezien vanuit VanDijk.nl foutieve informatie is gegeven. Excuses aangeboden.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van VanDijk beoordeeld.

mm2a

Heeft op 16 oktober 2013 om 19:27 geantwoord

We zijn heel erg tevreden. Heel erg bedankt. Zowel kl8.nl en Van Dijk educatie. We hebben niet verw8 zo snel geholpen te worden. Bedankt nogmaals.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM