Klacht: Ik kom er niet meer uit

Klacht0546 op 12 juli 2018 over Van Es deurwaarders in de categorie Incassobureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Van Es deurwaarders has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Categorie Incassobureaus
Status Open
Datum 12 juli 2018

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik heb een uitkering. Er is van uit de instantie genaamd Van es beslag gelegd op mijn vakantie toeslag. Ik heb dit bedrijf op d.d dinsdag 22 mei 2018 benaderd met een brief dat dit niet kon gebeuren met nadere toelichting en eventuele bijlages waar uit bleek dat ik recht heb op mijn vakantietoeslag dit ook als kopie via de mail gestuurd.

Uit de informatie bleek dat ik recht heb op mijn vtoeslag alleen dat het bedrag door twee bedrijven is gedeeld. Na meerdere keren contact te hebben gehad hebben zij mij verteld dat ze de bedrag hebben terug gevraagt van de andere partij en als het geld binnen is dat ze het kunnen overmaken. Ik gebeld met de andere partij en binnen 3 dagen is het geld aan Van es overgemaakt dit ongeveer 34 weken terug.

Nu heb ik 2 weken terug gebeld en aangegeven van, het geld is bij jullie binnen alleen ik krijg geen gehoor van jullie. Meneer waarmee ik heb gesproken geeft aan meneer ik beloof u om de berekening zo spoedig mogelijk opnieuw te maken en geld terug te storten aan u.

Nu is het zo dat ze uit de berekening een verkeerde bedrag hebben berekend en zeggen dat ze het bedrag over hebben gemaakt aan de instantie waar uit ik mijn uitkering ontvang.

Vandaag gebeld met de instantie van mijn uitkering en mijn verhaal verteld en mevrouw geeft aan als het 2 weken terug is overgemaakt zouden wij het moeten kunnen zien.

Eindstand ik kan niet verder want het bedrag wat ze te weinig hebben berekend is nog niet overgemaakt of wel overgemaakt wat weer niet te zien is vind ik jammer.

Iedereen heeft zijn kosten en helemaal als je van een uitkering moet leven en je hebt een kleine thuis.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als dit word opgelost en als ik via de mail een bijlage kan ontvangen waar uit blijkt dat het bedrag echt is overgemaakt aan de instantie van mijn uitkering of een bijlage met dat er een opdracht is aangemaakt voor het overmaken.

Ik vind het zelf ook niet leuk dat ik via deze weg hulp moet zoeken en helemaal niet als ik telkens moet bellen en beltegoed hiervoor moet kopen. Ik ben al langer dan een maand hier mee bezig

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Van Es deurwaarders over deze klacht.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM