Klacht: Wijziging vanwege Corona virus

lexplus op 14 maart 2020 over Van der Valk in de categorie Reizen Algemeen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Van der Valk has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Categorie Reizen Algemeen
Status Nieuwe klacht
Datum 14 maart 2020

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Wij hebben een boeking gedaan via Traveldeal om van donderdag 19 maart tm zondag 22 maart bij u in het hotel te verblijven. Nu wordt er door het RIVM sterk afgeraden om in gelegenheden te komen met meer dan 10 personen. Wij hebben bij zowel traveldeal, als bij Qwen (medewerkster van de receptie) aangegeven, dat we de boeking graag willen verplaatsen naar eind oktober begin november. Ons werd verteld dat dit niet mogelijk is.
Ik wil u er wel even op wijze dat wij maandag 03 maart nog in de efteling zijn geweest. Wij nemen liever geen risico en hebben daarom aangegeven dat we de boeking willen verplaatsen.
Op ons voorstel is alleen gezegd dat dit niet mogelijk is.
Graag verneem ik hoe de directie van Hotel de Molenhoek hierin staat.
ik wacht uw reactie met spanning af.

Gewenste Oplossing:

Wanneer verplaatsing van mijn boeking in ieder geval bespreekbaar is en men meedenkt voor een andere datum.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Van der Valk

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Van der Valk nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door lexplus
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM