Klacht: corona daar heeft van de valk niet mee te maken

hildesheim op 04 november 2020 over Van der Valk in de categorie Reizen Algemeen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Van der Valk has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Categorie Reizen Algemeen
Status Nieuwe klacht
Datum 4 november 2020

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

we hebben contact gezocht . met vd valk met deze mail.

Hotel Van der Valk Hotel Rotterdam-Blijdorp
Aankomstdatum 14 nov 2020
Inchecktijdstip 00.00 uur
Vertrekdatum 15 nov 2020 (1 nacht)

Nu is er door de regering nieuwe maatregelen rond de Corona aangescherpt, Rotterdam is de brandhaar van dit moment . Een een plaatselijke lockdown lijkt ere aan te komen. Hoe gaan jullie hier mee om ? wij willen deze reservering van 30-9 -2020 annuleren en graag omzetten naar een tegoedbon.

het antwoord ;
Hartelijk dank voor uw email. Het klopt inderdaad dat dit niet mogelijk is. Meneer is tijdens het maken van de reservering op 30-09-2020 akkoord gegaan met de reserveringsvoorwaarden. Wij houden ons aan het protocol. Helaas kunnen wij de reservering van dhr. dan ook niet verzetten of een voucher uitschrijven.
Hopende u hiermee voldoende geïnformeerd te hebben.

Met vriendelijke groet/With kind regards,
Hotel Rotterdam – Blijdorp
Juriënne
Shiftleader

Gewenste Oplossing:

tegoedbon.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Van der Valk

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Van der Valk nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door hildesheim
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM