Klacht: Valse stempel melding

Henak op 09 juni 2017 over Stichting CIS in de categorie Informatietechnologie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 9 juni 2017

Een individu heeft in 2007 een rijontzegging gehad en in 2012 een nieuw rijbewijs aangevraagd, waarna hij 14 jaar schadevrij heeft gereden. Na een schade-incident, waarvoor hij verantwoordelijk werd gehouden, kreeg hij problemen bij het aanvragen van een verzekering voor zijn scooter, omdat hij werd geweigerd vanwege zijn schadehistorie en eerdere rijontzegging.

Mijn Klacht:

Hoi, ik heb vroeger in 2007 een rijontzegging gehad, in 2012 heb ik een nieuw rijbewijs aangevraagd, en sindsdien nooit meer problemen gehad.

Tot vorig jaar reed ik 14 jaar schadevrij, buiten mijn schuld om maakte ik schade en ik draaide er voor op, maar als ik niet was weggereden waren er doden gevallen, dus ik moest wel met veel schade als gevolg.

Nu een jaar later heb ik een nieuwe auto sinds 3 maanden en een verzekering erop gekregen.

Nu in de zomer kocht ik vorige week mijn scooter terug die ik had verzekerd via dicks vorig jaar. Ik had de scooter verkocht aan een vriend en weer terug gekocht.

Nu vraag ik dezelfde verzekering aan bij de zelfde maatschappij als waar ik de scooter verzekerd had en word ik geweigerd met de mededeling : u heeft schade gereden en in 2012 een rijontzegging gehad dus u kunt de brommer niet verzekeren, ongelofelijk terwijl ik de oude polis nog in m,n handen had.

Nu heb ik in 2012 helemaal geen rijontzegging gehad maar in 2007, 10 jaar geleden. volgens de verzekering maatschappij komt dat door de meldingen op CIS die dus niet eens kloppen en Cis is niet bereikbaar voor commentaar, moet ik nou ook aangifte gaan doen van valsheid in geschrifte?

Ik hoop voor een oplossing

Gewenste Oplossing:

Ik hoop dat de valse melding bij CIS verwijderd kan worden! Ik heb eventueel bewijs!

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Stichting CIS

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Stichting CIS nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM