Klacht: Van deze firma kun je niet op aan !!

Nico.Roosendaal op 29 juni 2018 over UPS in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 2 juli 2018
Reactie van het bedrijf:

Goedemorgen, Uw zending stond inderdaad gepland om Vrijdag in Nederland aan te komen en uit voor levering te gaan. Echter kijkende naar de Track and Trace dan zie ik geen fysieke scans in Tilburg en is het pakket tot op...

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf UPS
Status Opgelost
Datum 29 juni 2018

Een klant van UPS heeft een klacht ingediend over een niet-afgeleverde pakket. Ondanks een bevestiging van levering, werd het pakket niet bezorgd, wat leidde tot frustratie over het gebrek aan communicatie en de verspilde tijd. De klant geeft aan voortaan geen bestellingen meer te willen plaatsen die via UPS verzonden worden.

Mijn Klacht:

Krijg gisteren een mail dat er vandaag een pakket afgeleverd zal worden .
Zie vanmiddag een bus van UPS voorbij rijden, maar die komt niet langs.
Ik heb het vermoeden dat hij geen zin had om af te leveren in een flatgebouw.
Als je de traceercode gebruikt word er aan gegeven dat het pakket in de lokale vrachtwagen aanwezig is .
Daar blijf je dan HEEL de dag voor thuis..het is nu 21:30 en nog niets gezien.
Wat een K …e firma.en toch zeker omdat ze niets laten weten zodat je op tijd naar een afspraak kan.
Voor mij dus als ik weet dat wanneer ik iets bestel en het met UPS verzonden zal worden de bestelling niet door zal gaan.
Bedankt UPS voor de verloren uren !!!

Gewenste Oplossing:

Dat er maatregelen worden genomen en er eerlijk word medegedeeld waarom mijn pakket niet is bezorgd !!

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door UPS in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat UPS een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

UPS

Heeft op 02 juli 2018 om 10:03 geantwoord

Geboden Oplossing:

Goedemorgen,

Uw zending stond inderdaad gepland om Vrijdag in Nederland aan te komen en uit voor levering te gaan. Echter kijkende naar de Track and Trace dan zie ik geen fysieke scans in Tilburg en is het pakket tot op heden ook niet meer gescand.

Wij adviseren u om contact op te nemen met de verzender, zodat zij een onderzoek voor de zending kunnen openen. Daar zij onze opdrachtgever zijn, zijn wij contractueel aan hen verbonden .

Wij bieden u onze excuses aan voor de vervelende situatie.

Nico.Roosendaal

Heeft op 02 juli 2018 om 10:45 geantwoord

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Ik snap dat het maandagmorgen is ...Maar geen fysieke scans ?????????
Of ben IK een beetje DOM ??? U mag het zeggen !!
Pakket is in Tilburg aangekomen bij UW vestiging op 29-06-2018 om 06:15..Lijkt mij!!
Dus als u zo vriendelijk wilt zijn om met de verzender contact op te nemen en dit veder te regelen hoor ik nog wel wat er gaat gebeuren.

VESTIGING DATUM LOKALE TIJD ACTIVITEIT
Tilburg, Netherlands 29062018 6:21 Bestemmingsscan
29062018 6:15 Aankomstscan
Herne-Boernig, Germany 29062018 3:59 Vertrekscan
Herne-Boernig, Germany 28062018 23:50 Aankomstscan
Bologna, Italy 28062018 5:30 Vertrekscan
Bologna, Italy 27062018 23:22 Exportscan
27062018 22:30 Aankomstscan
Livorno, Italy 27062018 20:30 Vertrekscan
27062018 15:48 Afhaalscan
Italy 27062018 10:30 Bestelling Verwerkt: Klaar voor UPS

Reactie van de melder van de klacht

7 jaren geleden - Van UPS geen reactie meer gekregen. Contact opgenomen met verzender...En HULDE voor STICKER MULE. Deze firma heeft gelijk een nieuwe zending aangemaakt en opgestuurd. Maar...bij aankomst in Tilburg bij UPS is er weer geen scan geweest waarbij je kan zien dat het pakket in lokale vrachtwagen is geladen !! De chauffeur stond een paar uur later wel aan de deur met het pakket. Na controle van track en trace op de website van UPS stond wel gelijk vermeld dat het pakket was afgeleverd. Het lijkt voor mij dat er bij UPS een scan word overgeslagen door het personeel , zodat je niet kan controleren of dat je pakket is ingeladen in de lokale vrachtwagen terwijl dit toch volgens de website hoort te gebeuren als je de volgorde ziet van handelingen. Mocht dit zo zijn dan hoop ik dat er bij UPS in het vervolg op word gelet zodat personeel gecontroleerd kan worden. LET WEL....Dit gegeven berust op een vermoeden van mijzelf persoonlijk !!! Nogmaals bedankt StickerMule ( Annalisa ) voor het netjes oplossen van het niet bezorgen van het bestelde pakket door UPS. Daar zal ik waarschijnlijk wel niets meer van horen. Deze reactie is uiteraard niet van UPS maar van Nico Roosendaal.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM