Klacht: Valse beloftes en leugens

IsabelleVV op 18 juni 2025 over UPS in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf UPS
Status Nieuwe klacht
Datum 18 juni 2025

Een klant van UPS heeft een klacht ingediend over een miscommunicatie rondom de levering van zijn pakket. Na een bevestiging dat de zending op maandag 16 juni zou worden bezorgd, werd deze verplaatst naar dinsdag 17 juni. Op de dag van de levering zag de klant de bezorger wel, maar deze reed weg zonder het pakket af te geven, waarna de klant een trackingupdate ontving die onterecht vermeldde dat hij zelf had gevraagd om het pakket op te halen bij een UPS-faciliteit.

Mijn Klacht:

Op zondag 15/6 een e-mail gekregen dat mijn zending de volgende dag geleverd zou worden. Ervoor gezorgd dat iemand bij mij thuis aanwezig was zodat het pakket in ontvangst genomen kon worden. In de namiddag een mail dat de bezorging verplaatst werd naar dinsdag 17/6. Prima, kan gebeuren. Dinsdag 17/6 thuis om het pakket in ontvangst te nemen.

Om 14:20 uur zie ik de bezorger in een witte bus met een UPS bord in z’n dashboard aan het begin van mijn straat staan. Terwijl ik naar de bezorger kijk, rijdt hij gewoon weg zonder uit te stappen. Vervolgens krijg ik om 14:28 uur een tracking update dat IK, de ontvanger, zou hebben aangevraagd om het pakket op te halen bij een UPS faciliteit. Dit is een leugen!! Ik zie de bezorger gewoon in de witte bus zitten, niet uitstappen en wegrijden.

Ik heb meteen gebeld om te vragen of ze contact konden opnemen met de bezorger en hem terug kunnen sturen, maar daar hadden ze natuurlijk “de middelen niet voor”.

Vervolgens krijg ik de afgelopen dagen alleen maar valse beloftes en leugens:

Dinsdag 17/6
Medewerker 1: We hebben een fout gemaakt in het systeem. Het klopt dat u dit niet aangevraagd heeft. Wij hebben de bezorger de instructie gegeven om niet te leveren omdat het pakket terug moet naar de douane.

Medewerker 2: We zien dat u heeft aangevraagd het pakket op te halen dus dat wordt nu verwerkt.

Medewerker 3: De zending bestaat uit 2 pakketten, doordat 1 pakket op de verkeerde band is terechtgekomen is 1 pakket in Eindhoven en 1 pakket in Hoofddorp. Het pakket dat in Eindhoven is moet eerst naar Hoofddorp want de zending moet in z’n geheel afgeleverd wordend.

Medewerker 4: De pakketten mogen los van elkaar geleverd worden. We gaan kijken wat er misgegaan is.

Woensdag 17/6:
Medewerker 1: Ik zie dat er niets gedaan is met de case. Ik zet het nog een keer door en binnen een uur ontvangt u bericht.

1,5 uur later nog geen bericht dus weer gebeld.

Medewerker 2: Ik zie dat ze tot 12:00 uur de tijd hebben om contact met u op te nemen dus u moet nog even wachten.

12:39 uur nog steeds geen contact dus weer gebeld.

Medewerker 3: Wij kunnen u niet beloven dat u op een bepaald tijdstip gebeld wordt. Dit is altijd binnen 24 uur. Maar ik zal aangeven dat u het pakket wilt ophalen morgen, dit kan dan aan Hoeksteen 81. Ja, u kunt dan morgen het pakket ophalen.

Medewerker 4 via X (daar liep ook contact dus ik wilde daar ook bevestigen dat het pakket opgehaald kan worden) : Mijn excuses voor het ongemak, maar ik ben niet verantwoordelijk voor de beloftes die mijn collega aan u heeft gedaan. Het is niet mogelijk om het pakket morgen op te halen.

Mijn zending zweeft ergens, er is helemaal geen nieuwe bezorgdatum bekend en informatie kunnen ze ook niet geven. Ik begint te geloven dat mijn pakket kwijt if of gestolen is. Waarom zo geheimzinnig en waarom zoveel leugens? Wat heeft UPS te verbergen?

Gewenste Oplossing:

Het leveren van mijn pakket, uiterlijk vrijdag 20 juni, of mij mijn pakket laten ophalen op donderdag 18 juni zoals telefonisch beloofd door 1 van de medewerkers.

Alle klachten die gemeld zijn door IsabelleVV
💡

Tip from our consumer expert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Source: ConsuWijzer / ACM