Klacht: Te veel betaalde btw nog steeds niet terug!

Frank Mijnans op 04 juli 2022 over UPS in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 26 augustus 2022
Reactie van het bedrijf:

Hi Frank, Bedankt voor uw bericht. Helaas heb ik geen inzage van facturen. U zou hiervoor de facturatie dienst moeten contacteren op [email protected] voor een snelle oplossing. Mvg UPS Customer Service The Netherlands Belgium

Bedrijf UPS
Status Opgelost
Datum 4 juli 2022

Frank Mijnans heeft meer dan drie maanden gewacht op de terugbetaling van te veel betaalde btw op factuur 20220043654. Ondanks het aanmaken van dossier 249954 en meerdere e-mails naar UPS, heeft hij nog steeds geen statusupdate of terugbetaling ontvangen.

Mijn Klacht:

Onderstaande zoveelste e-mail 2 weken geleden naar [email protected] gestuurd. Nog steeds – na meer dan 3 maanden – te veel betaalde btw op factuur 20220043654 niet terug op mijn rekening. 8 weken geleden is dossier 249954 aangemaakt. Nog steeds aan het wachten op mijn geld.

———————

Dear ,

Could you give me a status update of my account 249954 concerning my overpaid VAT on invoice 20220043654.
I am waiting over more then 8 weeks!

Frank Mijnans

Gewenste Oplossing:

Mijn te veel betaalde btw zsm terug op mijn rekening aub!

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door UPS in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat UPS een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

UPS

Heeft op 26 augustus 2022 om 15:03 geantwoord

Geboden Oplossing:

Oplossing is alleen zichtbaar voor melder van de klacht

Alle klachten die gemeld zijn door Frank Mijnans
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM